Acun Ilıcalı suikast planı için ne nedi?

Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ'da yakalanan El-Kaide militanlarının bilgisayar şifreleri çözüldü. Militanların suikast düzenlemek istediği isimlerden birisinin de ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı olduğu anlaşıldı.

Acun Ilıcalı suikast planı için ne nedi?
Acun Ilıcalı suikast planı için ne nedi?
GİRİŞ 11.04.2013 09:02 GÜNCELLEME 11.04.2013 17:05

Acun Ilıcalı, Twitter'dan ''Ben kadere inanan bir insanım, alnımıza ne yazıldıysa o yaşanır, emniyet teşkilatımıza teşekkür ederim, onlar gereğini yapacaktır'' diye yazdı.

El-Kaide üyelerinin Acun Ilıcalı ile Adnan Oktar hakkında istihbarat topladığı ve keşif yaptığı ortaya çıktı. Şifreli dosyada Ilıcalı ve Oktar'ın ev ve işyeri adreslerine erişildi.

YENİ DOSYALAR OLABİLİR

Zanlıların Ilıcalı ve Oktar'ın evlerinin uygu görüntüsünü aldığı ve buna göre suikast planı yaptığı tespit edildi. Bilişim uzmanı polisler şifrelenen üçüncü bilgisayardaki verilere ulaşmaya çalışıyor. Üçüncü bilgisayardan da suikast ve bombalı sabotaj planlanan hedeflerin çıkacağı tahmin ediliyor.

AZERİ VE ÇEÇEN

Tekirdağ ve İstanbul'da düzenlenen operasyonla yakalanan 12 El-Kaide mensubunun ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, Koç Müzesi ile Balat'taki sinagogu oto alarmı düzenekli bombayla havaya uçurmayı tasarladığı gündeme gelmişti.

Ele geçirilen krokilerde bu üç yere ait fotoğraflar ile işaretli haritalar çıkmıştı. Zanlıların Google Earth'ten hedef seçtikleri yerlerin krokilerini indirdiği anlaşıldı.

Tekirdağ Emniyeti İstihbarat Şubesi'nin 2 yıllık takibinden sonra gerçekleştirilen baskında El- Kaide hücresinin sansasyonel saldırılarda kullanacağı patlayıcı maddeler ise Büyükçekmece'de bir örgüt üyesinin oturduğu apartman dairesinden çıkmıştı.

Özel Harekat timleri eşliğinde yapılan baskına bubi tuzağı riskine karşı bomba imha uzmanlarının da katıldığı belirtilmişti.

Çorlu'da 8, İstanbul'da ise 4 El-Kaide üyesinin gözaltına alındığı operasyonda yakalanan12 kişiden ikisinin Çeçen, ikisinin Azeri kökenli olduğu, 8'inin ise Türk olduğu ortaya çıkmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • mücahit akın 5 yıl önce Şikayet Et
  örgütün hedefinde Adnan Oktar var. asıl hedeferi tabiki Adnan Oktar çünkü bir çok ilmi çalışmalar yapan ve darwinizm yerle bir eden tek kişi Adnan oktar,acunun pek bir vasfı yok Dünyada gündemi belirleyen Adnan Oktar bunu gizlemeye çalışıyorlar.Oysa 400 yakın eseri bulunan dünya çapında yayınlar yapan bir çok internet sitesi bulunan bir insanın değerinin bilinmesi lazım hayattaki tek amacı ALLAH'ın rızası ve islam birliği kurulması
  Cevapla
 • Bora Tan 5 yıl önce Şikayet Et
  Ne diyecek. Yoohum! diyo!..
  Cevapla
 • MEHMET BODUR 5 yıl önce Şikayet Et
  ÖRGÜTLER BAZI EYLEMLERİ SANSASYON İÇİN YAPAR.... Acun Ilıcalı herkesin tanıdığı bir isim.
  Cevapla
 • Zülkarneyn 5 yıl önce Şikayet Et
  yahu ne biçim insanlar türedi böyle?. polis suikast planı ele geçirir, altında şişirme arar. arkadaş ayıp oluyor, azıcık insani duygularla yazın.
  Cevapla
 • yüksel demir 5 yıl önce Şikayet Et
  kim neylesin seni. ya kim neylesin acunu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Müjde verildi! Emekli maaşına en az 433 TL zam
Muhalefetten ortak vaadi