Saadet Partisi Genel Merkezi tahliye edildi

Ankara'da, kirası ödenmediği için mahkemenin tahliye kararı verdiği Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi'nde, tahliye işlemi sona erdi. Parti binasının çatısında bulunan partinin tabelası söküldü.

Saadet Partisi Genel Merkezi tahliye edildi
Saadet Partisi Genel Merkezi tahliye edildi
GİRİŞ 15.04.2019 15:13 GÜNCELLEME 15.04.2019 15:13
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ile damadı Mehmet Altınöz, ortağı oldukları Emlak Turizm Ticaret AŞ'ye (ETAŞ) ait olan ve Saadet Partisi'nin kiracı olarak bulunduğu genel merkez binasının kiralarının ödenmediği gerekçesiyle partiye dava açtı. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15'inci Hukuk Dairesi'nce verilen tahliye kararı, geçen Kasım ayında Yargıtay tarafından onandı. Yargıtay kararı ardından Çankaya ilçesi Ziyabey Caddesi'nde bulunan 3 katlı genel merkez binasında geçen Perşembe günü tahliye işlemi başladı. 4 gün süren tahliye işlemi sonrası parti binası tamamen boşaltıldı. Parti binasının çatısında bulunan partinin tabelası söküldü. 

'BİNALAR YIKILSA DA TARİH ORTADADIR'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, en kısa sürede yeni yerlerinde hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyerek, "Herhangi bir aksaklık bir gerileme söz konusu değil, yolumuza devam ediyoruz. Yeni bir yer tutmak için arkadaşlar çalışıyorlar. Bina konusunda partimizin 20-30 yılını planladığımız için en azından kalıcı bir yer olması bakımından birtakım çalışmalar yürütüyoruz. Bu binada bizim açımızdan çok önemli bir tarih söz konusudur. Tarih bu binayla yazılmıştır. Binalar yıkılsa da elinizden gitse de tarih ortadadır. Biz o tarihle daha canlı daha dinamik şekilde yürümeye devam edeceğiz" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 50
 • OZAN HAYALOĞLU 3 ay önce Şikayet Et
  Size adres mi yok? HDP'nin alt katı boş, yada CHP'nin yan dairesi de size uyar. Yazıklar olsun size. Er bakan Hocamızın kemikleri sızlıyordur şimdi.
  Cevapla
 • sakar şakir 3 ay önce Şikayet Et
  artık tabela partisisiniz bu işi uzatmanızın alemi yok bırakın ve çekin gidin artık bu rezilliğiniz yeter birazcık erbakan hocama saygınız varsa defolun gidin
  Cevapla
 • absürt 3 ay önce Şikayet Et
  tahliye edeceğniz belli, ne diye beklersiniz. anlaşılamaz bir drum yani, Ortaklarnıza mı güvendiniz bize bir masa açarlar diye
  Cevapla
 • Abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  YA CHP YADA PKK OLMADI IYI PARTIYE GITSINLER Yaziklar olsun size
  Cevapla
 • saim 3 ay önce Şikayet Et
  sayın mollaoğlu sen önce şu kirani bi ödee ......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye mecbur kalacaklar! Hesaba katmayı unuttular...
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Çok kuvvetli geliyor...