'2 müslüman ülke savaş noktasına geldi'

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Suriye'nin Türkiye ile çatışmaktan kaçınması gerektiğini belirterek Suriye'nin Türk savaş uçağını düşürmesi le ilgili açıklama yaptı.

  • GİRİŞ23.06.2012 11:36
  • GÜNCELLEME23.06.2012 14:18
'2 müslüman ülke savaş noktasına geldi'

Türker, 'Yabancı güçler iki tarafı da tahrik etmiştir ve gereksiz yere iki Müslüman ülke savaş noktasına gelmiştir' dedi.

Türker, Akdeniz'de keşif görevi için bulunan Türk uçağının Suriye tarafından düşürülmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Türker, Suriye meselesinin sarpa sardığını belirterek, "Muhtelif zamanlarda kendi hükümetimizi Suriye ile çatışmaya girecek durumdan kaçınması için uyardık. Şimdi ise Suriye, Türkiye ile çatışma noktasına gelmiştir. Uçağımızın Suriyeliler tarafından düşürülmüş olması artık Türkiye ile Suriye arasında keskin ayrılığı açıkça ortaya koymaktadır" ifadelerini kullandı.

Bu konuda Rusya'nın Suriye'de konuşlandırdığı radar sistemlerinin etkili olup olmadığının da ayrıca değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Türker, "Suriye, Türkiye ile çatışmaktan kaçınmalıdır. Yabancı güçler iki tarafı da tahrik etmiştir ve gereksiz yere iki Müslüman ülke savaş noktasına gelmiştir. Pilotlarımızın yaşıyor olmalarını umut ediyor, bu meseleye dikkatle yaklaşılması gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum" dedi. 

KAYNAKİHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat