Doğum gününde müslüman oldu

39 yaşındaki Fransız Kristoper Dussud, doğum gününde müslüman olarak adeta yeniden doğdu. Kristoper yeni hayatında Abdülkadir diye çağrılacak

 • GİRİŞ19.06.2009 13:43
 • GÜNCELLEME19.06.2009 13:43
Doğum gününde müslüman oldu

 Müslüman bir kadınla evli Fransız, Selimiye Cami'nde düzenlenen törenle Müslüman oldu ve Kristoper olan ismini Abdülkadir olarak değiştirdi.

İsviçre'de güvenlik görevlisi olarak çalışan ve Müslüman Fatma Çelikbilek Dussud'la evli Kristoper Dussud (39) İslamiyet'ten etkilenerek din değiştirmeye karar verdi.

Eşinin memleketi Edirne'ye eşiyle birlikte gezmeye gelen Kristoper Dussud, İslam Dini'nden ve Müslümanların yaşantılarının kendisini etkilediğini bildirerek Edirne Müftülüğü'ne başvurdu.

Dussud, Selimiye Camisi emekli din görevlisi Nadi Ersoy'un katıldığı törenle Selimiye Camii'nde Müslüman oldu.
 Ersoy, törenin ardından müslüman olarak Abdülkadir adını alan Kristoper Dussud'a Türkçe ve Fransızca Kuran armağan etti. Müslüman olan Kristoper Dussud cami daha sonra şükür namazı kıldı.

Fatma Çelikbilek Dussud, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin ilk kez Edirne'ye geldiğini ve Müslümanların yaşamından çok etkilendiğini belirterek, şunları söyledi:  ''Eşim 3 yıldan beri İslam Dini'yle ilgileniyor. Edirne'ye ziyarete geldiğimizde de Müslümanlar'ın yaşantılarından çok etkilendiğini söyleyerek, Müslüman olma kararını açıkladı. Tesadüfen olsa Müslümanlığı doğum gününde seçmiş oldu.''

(aa)

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar28

 • Aydin BULDUK 8 yıl önce Şikayet Et
  Ayip.. yaptiginiz ayiptir haber7 editörleri, yorumumu neden sildiniz? mesela 101 sorunun cevabina da yorum yapmistim. Yorum Özgürdür, Emegime saygi göstertin! benim sizinkine göstertdigim kadar!
  Cevapla
 • ayara ayara 8 yıl önce Şikayet Et
  komiksin EHLİBEYT :D. ne demek istediğimi anlamadıysan daha ne diyim sana, Allah akıl fikir versin :)))
  Cevapla
 • ehlibeyt 8 yıl önce Şikayet Et
  önce kendimize bakalım !!!. ayara ayara, hayat olasıklar üstüne kurulmaz diyorsun ama ya adam müslüman olmasaydı diye ihtimal ver yorsun önce sen bi net ol sonra milletin niyetini tahmin etme talihsizligine kapıl, kaldıki sen kaç kişiyi islama getirdin kaç kişiye zerre kadar ne verdin onu ögrenmek isterdim. Birde şöyle bi düşün ya sen hıristiyan dogsaydın avrupanın göbeginde bu seferde aynı holiganlıkla cami mi yakardın müslaman mı keserdin?...eyvallah
  Cevapla
 • ayara ayara 8 yıl önce Şikayet Et
  işine geleyince "boş konuşmaaaaa". ya adam müslüman olmasaydı? kardeşim hayat olasılıklar üstüne kurulmaz. ayrıca Nihat KAAN yorumunda ne güzel kaynak vermiş, senin aksini ispat edecek kaynağın var mı? kim acaba boş konuşuyor? hee deki ben bayanım ve benim de niyetim var,böyle bir fırsat geçse bende evlenirim gayrimüslim biriyle, o zaman başka,ama İslam kanunları kimsenin keyfine göre değildir!!
  Cevapla
 • zeynep tulumen 8 yıl önce Şikayet Et
  boş konuşmaaaaa. öle veya böyle müslüman oldu ya siz ona bakın..sanki müslüman türkiyenin yüzde doksanı müslüman ama ne kadarı yaşıyor araştırmak hatta başınızı sağa sola çevirmeniz yeterli...Allah razı olsun..müslüman olmasıyla..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat