En genç bakandan Türkiye karşıtı sözler

Yeni kurulan koalisyon hükümeti dün mecliste yemin ederken kabinenin en genç üyesi olan 27 yaşındaki Dışişleri ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz, Avusturya medyasına konuştu.

En genç bakandan Türkiye karşıtı sözler
En genç bakandan Türkiye karşıtı sözler
GİRİŞ 18.12.2013 12:58 GÜNCELLEME 18.12.2013 12:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Avusturya'da yeni kurulan hükümetin 27 yaşındaki Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, "Türkiye cevaplanmamış birçok soruyu barındıran büyük bir ülke. Bu yüzden Türkiye'nin AB üyeliğinin gündemde olmadığını söylemeyi doğru buluyorum." dedi.

Sırbistan ve Batı Balkan ülkelerinin üyelik perspektiflerine desteklerinin tam olduğunu belirten Kurz, "Türkiye'nin üyeliği meselesi iyi düşünülmesi gereken bir konu. Ayrıca Türkiye ile iyi siyasi ve ekonomik ilişkiler kurmak bir çelişki değil. Türk kökenli Avusturyalılar bu anlamda köprü vazifesi görebilirler." dedi.

İlk yurtdışı ziyaretini Hırvatistan'a yapacak olan Kurz, dünya üzerinde görevdeki en genç dışişleri bakanı unvanına sahip. Hukuk eğitimini yarıda bırakarak 2011 yılında kabinede Uyum Müsteşarı olarak göreve başlayan Kurz'un, yakın gelecekte parti lideri olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ayasofya Açılmalı 7 yıl önce Şikayet Et
    rusyadan sonra. yegen sen rusyadan sonra enerji vanalarini türkiyeye kaptiriyorsun daha ne birliginden bahsediyorsun :)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan talimat verdi! Traktörler sahiplerine ulaşmaya başladı
Vakalar 3 kat arttı"Noravirüs" alarmı (5 Ağustos 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)