Canlı yayında Trump - CNN gerginliği

ABD Başkanı Donald Trump'ın, yayın kuruluşu CNN'in Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele ekibindeki kaynaklarını "hayal ürünü" olarak nitelemesi, CNN ile Trump arasında gerginliğe yol açtı.

GİRİŞ 05.08.2020 19:47 GÜNCELLEME 05.08.2020 19:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Trump ile Amerikan yayın kuruluşu CNN arasında uzun süredir yaşanan "yalan haber" gerginliği, bu kez Kovid-19 bağlamında Twitter'dan devam etti. 

CNN'in Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü konusunda yaptığı haberlere tepki gösteren Trump, kuruluşun Beyaz Saray Muhabiri Jim Acosta'ya yüklendi. 

"KAYNAKLARINIZ HAYAL ÜRÜNÜ"

Trump, "CNN'in Görev Gücü'nde bir kaynağı yok. Onların kaynağı uydurma ve tamamen hayal ürünü. Jim Acosta sahte bir muhabir." ifadesini kullandı. 

Bunun üzerine CNN'in iletişim ekibinin Twitter hesabından Trump'ın paylaşımına yanıt verildi. Paylaşımda, "Yanlış. Acosta gerçek kaynakları olan gerçek bir muhabirdir. Acosta, Görev Gücü üyeleriyle sizden daha sık görüşüyor." denildi. 

- BEYAZ SARAY İLE ACOSTA ARASINDA "AKREDİTASYON" GERGİNLİĞİ YAŞANMIŞTI 

ABD'de 6 Kasım 2018'de düzenlenen Kongre seçimleri sonrası, Beyaz Saray'da düzenlenen bir basın toplantısında Trump'la yaşadığı gerginliğin ardından Acosta'nın Beyaz Saray için kullanılan basın kartı askıya alınmıştı.

CNN ve Acosta, olay sonrası Trump ve o dönem Beyaz Saray Sözcüsü olan Sarah Sanders dahil olmak üzere çok sayıda üst düzey Beyaz Saray yetkilisinin aleyhine dava açarak, Acosta'nın tekrar basın toplantılarına girmesine izin verilmesini talep etmişti.

Washington'daki federal mahkeme hakimi Timothy J. Kelly de Acosta'nın lehine hükmederek, dava sonuçlanıncaya kadar basın kartının geri verilmesini kararlaştırmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • vedat 2 ay önce Şikayet Et
    isine gelmeyince hayal ürünü öylemi? bizler nelerle ugrasiyoruz sende birsz anlamissindir. anlamadiysan anla ve bizim ic meselelere burnunu sokma.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Günün gazete manşetleri
Macron konuşurken bu kadarını hesap edemedi! Bedeli ağır olacak