Rus uçakları Tiflis semalarında

Rusya, G. Osetya başkentinin çatışmalardan sonra yerle bir olduğunu açıkladı. Rus savaş uçakları, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki üsleri bombaladı.

GİRİŞ 08.08.2008 15:20 GÜNCELLEME 08.08.2008 15:20
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Rusya devlet televizyonu, Rus ordusunun Güney Osetya'ya girdiğini duyurdu. Rusya, Güney Osetya başkentinin çatışmalardan sonra yerle bir olduğunu açıkladı.

RUS UÇAKLARI, TİFLİS YAKININDAKİ VAZİANİ ÜSSÜNÜ BOMBALADI

Rus savaş uçakları Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Vaziani üssünü bombaladı.

Edinilen bilgiye göre, bombardımanda yaralananlar oldu. Saldırıda ölen olup olmadığı ise bilinmiyor.

Vaziani üssünde, uluslararası barış güçlerinde görev yapan Gürcü askerleri eğitim görüyor.

RUS SAVAŞ UÇAKLARI MARNEULİ ASKERİ HAVAALANINI DA BOMBALADI

Rus savaş uçaklarının, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e 30 kilometre mesafedeki Marneuli havaalanını bombaladığı bildirildi.

Haberi duyuran Gürcü Rustavi 2 televizyonu, bombardımanda yaralananlar olduğunu belirtti.

Ayrıca, bombardımana katılan uçakların, Ermenistan istikametinden Marneuli'ye geldiği kaydedildi.

Marneuli askeri havaalanının modernizasyonu Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılmıştı.

Rus savaş uçakları kısa süre önce Tiflis yakınlarındaki Vaziani üssünü de bombalamıştı.

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI: ''RUSYA, GÜNEY OSETYA'DAKİ BARIŞ GÜCÜNE TAKVİYE GÖNDERDİ''

Rusya Savunma Bakanlığı, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'daki Rus barış gücü askerlerine takviye gönderdiklerini açıkladı.

Rus İnterfaks ajansı, Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamada, ''bölgedeki barış gücü askerlerine, kan akmasını önlemede yardımcı olmaları için takviye gönderilmiştir''' ifadesini kullandığını duyurdu.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Rus barış gücü askerleri, Güney Osetya'da yaşayan Rus vatandaşları ve tanınmayan cumhuriyetin vatandaşlarının zaruri ihtiyaçları karşılanacak. Vatandaşlarımızın ve barış gücü askerlerimizin öldürülmesinin cezasız kalmasına müsaade etmeyeceğiz.''

YORUMLAR 9
 • Metin Yazar 14 yıl önce Şikayet Et
  Rus tankları. Emperyalist Rusya'nın bu girişimi hem Azerbaycan hem de Türkiye için büyük bir tehdit ve tehlike.Gürcü liderin basiretsizliği bölgeyi ateşe atıyor.Rus tanklarının Bakü'de,Grozny'de,Prag'da yaptıklarını unutmadık.Bakalım Avrasyacı Türkçüler,Ulusalcılar ve dinciler ne yapacaklar?Ne yapacaklarını burayı okuyunca az çok kestirebiliyoruz.Emperyalist devletleri kendi üzerlerine çeken muhterisler yüzünden halklar zarar görüyor.Türkiye'nin çıkarı her şeyin üzerindedir.
  Cevapla
 • Metin Yazar 14 yıl önce Şikayet Et
  ehl-i nefret. Ulusalcı Milliyetçilerin savunduğu Avrasya Birliğinin lideri Rusya;Türkiye,Azerbaycan,Gürcistan yakınlaşmasını önlemek için her türlü pisliği yapar.ABD'ye,AB'ye kızarak tarih boyunca sorunlu olduğumuz Rusya,İran ve Çin'le işbirlikçilik yapmak isteyenler ne zaman akıllarını başlarına alacaklar? Azerbaycan diye bar bar bağıranlar,Azerbaycan'ın dostu olan Gürcistan'ı değil Rusya'yı destekliyorlar.Gürcistan'a düşman olmak için hiç bir sebepleri olmasa bile,Başbakan Gürcüdür diye yine düşman olurlar
  Cevapla
 • Metin Yazar 14 yıl önce Şikayet Et
  moskof. İşi siyasetle halledeceklerine,boylarına poslarına bakmadan ellerindeki iki üç kıytırık silahla kendilerinden çok büyük ordulara karşı koyacaklarını sananlara ders olsun.Gürcü lider de Saddam gibi kabadayılığa özendi.Düşmanının neler yapabileceğini hiç aklına getirmedi.Şimdi başkenti yamultuluyor.Kabadayılık yapmak iyi de sonunda böyle rezil kepaze olmak var.Bütün büyük güçler zayıfları kendilerine saldırtmak için bahaneler uydurur,sonra da hesaplarını görürler.Resmen Moskof'un ekmeğine yağ sürdü.
  Cevapla
 • mehmet nurullah mutlu 14 yıl önce Şikayet Et
  oldu bittiye getirmek. gürcistan bir anda osetyayı ele geçirip uluslar arası kamuoyundan yardım talep ederek olası bir rus saldırısını engelleyebileceğini düşünüyordu. ama hesaplamadığı karşısında 5 milyona karşı 300 milyonluk bir devlet süper güçün olduğu abd iran ile uğraşırken sana yardım etmez bunuda hesaplaman lazımdı ne diyelim geçmiş olsun
  Cevapla
 • can türk 14 yıl önce Şikayet Et
  İNŞALLAH KISA ZAMANDA SULH OLUR. Savaş çok büyük felaket. Bebek,yaşlı,kadın yüzlerce insan ölüyo, sakat kalıyo, mağdur oluyo. Ülkeleri yöneten bazı canilerin nazarında insanların hiçbir önemi yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Başkan Erdoğan 'kararlıyız' dedi: Tarihi İpek Yolu yeniden ihya ediliyor!
Boş randevu insanların hayatlarıyla oynuyor: Uzman isimden dikkati çeken uyarı