Ek yerleştirme sonuçları için tıklayın

2008 ÖSYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 58 bin 65 kişi önlisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazandı. Sonuçlar için tıklayın.

Ek yerleştirme sonuçları için tıklayın
Ek yerleştirme sonuçları için tıklayın
GİRİŞ 16.10.2008 16:53 GÜNCELLEME 16.10.2008 16:53
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2008 ÖSYS genel yerleştirme sırasında açık kalan, kaydolmama nedeniyle boş kalan ve genel yerleştirme sonucu yeni açılan yükseköğretim programları kontenjanlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Ek yerleştirmeye başvuran 268 bin 669 adaydan 58 bin 65'i üniversitelerin önlisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazandı. Devlet, vakıf, KKTC ve yurt dışındaki üniversitelerin lisans programlarına toplam 9 bin 891, ön lisans programlarına 48 bin 174 aday yerleşti. Lisans programlarında 13 bin 589, ön lisans programlarında 17 bin 503 kontenjan boş kaldı.

Devlet üniversitelerinin lisans programlarının 2 bin 650'si, önlisans programlarının 4 bin 678'i, vakıf üniversitelerinin lisans programlarının 3 bin 729'u, ön lisans programlarının 10 bin 730'u boş kaldı.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin http://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden öğrenebilecekler.

KKTC'deki üniversitelerin lisans programlarının 6 bin 966'sı, yurt dışındaki üniversitelerin lisans programlarının 244'ü dolmadı.

Açıköğretimde ise lisans programlarına 35 bin 918, ön lisans programlarına 36 bin 628 aday yerleşmeye hak kazandı.

Adayların yerleşme bilgileri girmeye hak kazandıkları üniversitelere gönderilecek. Örgün yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan adaylar 20-22 Ekim arasında kayıt yaptırabilecekler.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 9
 • gül kokusu 15 yıl önce Şikayet Et
  sezai bey e. biz gençler olarak imla kurallarına uymuyorsak, siz de anlatım bozukluğu yaıyorsunuz.. inanın moral diye birşey kalmadı öss yüzünden bir de siz vurmayınnn:(
  Cevapla
 • sezai A.H. 15 yıl önce Şikayet Et
  Yazık şu gençlere. Ben birçoğunuzun yaşça büyüğünüz olduğumu tahmin ediyorum, bu sebeple sizlere birkaç öğüt vereceğim. Neden imla kurallarına uymuyorsunuz, bu 1. Sizin yazdığınız gibi kuralsız olmak hakikaten çaba gerektiriyor, neden kendinize işkence ediyorsunuz asi genç görünmek için, bu 2. Kamuran Hoca, sen nasıl rehber öğretmenisin ki, yazdıkların diğer gençlerinkinden berbat, bu da 3. Gençler, kendiniz olun. Başkalarına benzemektense tek olun, özel olun. Siz özel olun ki, başkaları size benzemeye çalışsın. Selamlar
  Cevapla
 • Esra. 15 yıl önce Şikayet Et
  Bunada Şükür. Valla Puanımdan 7 Puan Düşük Yeri Yazmıştım 4 Yıllık Gelmedi.. Afyon myo Gıda Teknolojisi Geldi Bunada Şükür Ne diyeyim Artık.. Allah Yardımcımız Olsun Yeni Bir Hayat Başlıyor Bizim İçin.. Yerleşen Tüm Arkadaşları Tebrik Ediyorum.
  Cevapla
 • gökhan dalkıran 15 yıl önce Şikayet Et
  inanmıyorum. ösym yüzünden hasta oldum kardeşim 89bin kişi alıoz dediler we inanın söz puanım 289 we tercih edicem wer 278 11 puan fazla olmasına ragmen yerleşemedim we yine 33 bin boş kontenjan war olmaz olsun bögle şey sürünüoruz
  Cevapla
 • k.ertürk 15 yıl önce Şikayet Et
  çözüm. ek yerletir me çok umutların az karşık bulduğu yarım yamalak yerşeştirme. sevgilerimle... rehber öğretmen kamuran ertürk
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhuriyet’ten ‘askeri darbe’ye övgü! Cuntayı böyle güzellediler
Başıboş köpek sorununa 3 farklı çözüm yolu! HÜDA Par’dan destek geldi