Erdoğan'dan liderlere 'Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye' kitabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dörtlü Zirve’de liderlere İletişim Başkanlığınca İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak hazırlanan “Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye” kitabını takdim etti.

Erdoğan'dan liderlere 'Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye' kitabı
Erdoğan'dan liderlere 'Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye' kitabı
GİRİŞ 03.12.2019 22:20 GÜNCELLEME 03.12.2019 22:29
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi dolayısıyla bulunduğu Londra’da gerçekleştirilen Suriye konulu Dörtlü Zirve’de, İletişim Başkanlığınca 4 dilde hazırlanan “Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye” adlı kitabı Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a kendi dillerinde takdim etti.

 

 

Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde hazırlanan kitapta, bir NATO üyesi olarak Türkiye’nin ittifaka sunduğu katkılar ve üstlendiği görevler hakkında detaylı bilgi verildi. Türkiye’nin ve diğer ülkelerin NATO’ya bakışının ele alındığı kitapta, Türkiye’nin NATO’dan beklentilerine yönelik bir bölüm ayrıldı. Bu bölümde terörizme karşı ortak mücadele ve Türkiye’nin savunmasına NATO’nun katkılarının sürdürülmesinin beklendiği vurgusu yapıldı. Türkiye’nin, NATO üyesi donörlerinin güvenli bölge tesisine yönelik katkı sağlamaları beklentisi de bu bölümde dile getirildi. 

“Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye” kitabının yanı sıra daha önce İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Terörle Mücadelesi” ve “Suriye’de Yeni Yaşam” adlı kitaplar da Liderler Zirvesi’nde ve ikili görüşmeler esnasında liderlere sunulacak. “Türkiye’nin Terörle Mücadelesi” kitabı daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kasım ayında ABD’ye gerçekleştirdiği ziyarette ABD Başkanı Donald Trump ve heyetine verilmişti. 

 

 

 

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • Hıdır BUDUR 9 ay önce Şikayet Et
  Benim en çok dikkatimi çeken nokta: "Türkiye F-35 ve S 400'leri aldığında kullanacak, tatbikatlar yapacak ve F-35'lerin radarda görünmez özelliğinin başarılı olup olmadığını test edebilecek." Eğer S-400'ler, F-35'leri mağlup ederse ABD'nin yaptığı yatırımların boşa gideceğini söylemesi gündem olacak
  Cevapla
 • murat 9 ay önce Şikayet Et
  Özetle demişki bizim askerimiz çok, ordumuz güçlü bizi içinize kabul edin, biz de size korumalık yapalım.
  Cevapla
 • C.Türk 9 ay önce Şikayet Et
  Macron akıllı ol!? Ha! Ypg Ha! Pkk .... sadece Harf değişikliği bunu Macron beynine yazsın yoksa biz yazarız!!
  Cevapla
 • ...... 9 ay önce Şikayet Et
  Reis, Sen başkasın, bambaşkasın. Rabbim muvaffak ve muzaffer eylesin.
  Cevapla
 • Çok iyi 9 ay önce Şikayet Et
  Söz uçar yazı kalır ve günümüz dünyasında zaten söze pek önem verilmiyor, görsellik ve yazı akılda kalarak algı oluşturur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika.. Azerbaycan'da savaş hali ilanı!
Türkiye'nin yeni silahı fırtına gibi esecek! Seri üretim başlıyor