Altındağ Belediyesi arazi sözü verdi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ ilçesinde bulunan Maliye, TOKİ ve devlete ait olan arazileri para karşılında alarak, gecekondu sahiplerine, dağıttıklarını söyledi.

Altındağ Belediyesi arazi sözü verdi
Altındağ Belediyesi arazi sözü verdi
GİRİŞ 26.05.2011 00:26 GÜNCELLEME 26.05.2011 00:26

Altındağ Müteahhitler Derneği tarafından Karapürçek Aqua Park tesislerinde yemek verildi. Düzenlenen yemeğe Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, AK Parti Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Seyit Sertçelik, Altındağ Müteahhitler Derneği Başkanı Mehmet İpek ve davetliler katıldı.

Yemek sonrasında konuşan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Maliye, TOKİ ve devlete ait olan arazileri para karşılığında alarak, gecekondu sahiplerine, arazisini genişletmek isteyenlere dağıttıklarını ifade etti. Bu dağıtma sırasında elinde tapu tahsisi olsun veya olmasın veya hiç belgesi olmayanlara dahi bütün gecekondu sahiplerine tapu dağıttıklarını söyledi. Önümüzdeki günlerde eski parayla 16 trilyon kadar para vererek bu arazilerden alıp, aldıkları fiyattan 4 yıl vade ile Altındağ Belediyesi sınırları içinde mülk sahibi olmak isteyen herkese tapu dağıtacaklarının müjdesini verdi.

Yemek sonrasında gecenin düzenlenmesine emeği geçenlere plaket verildi.

KAYNAK: CİHAN
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fırat Kalkanı ve Pençe Kilit bölgesinde 7 terörist etkisiz hale getirildi
Fidan'dan Ukrayna-Rusya savaşı uyarısı: Küresel riskleri var, ağırlığımızı kullanacağız!