Son Dakika: Bebeklere COVID-19 aşısı: Bakanlıktan soruşturma!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün bebeklere yanlış aşılar yapıldığına ilişkin iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.

GİRİŞ 23.09.2021 16:33 GÜNCELLEME 23.09.2021 16:52
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, bir televizyon programında bebeklere yanlış aşılar yapıldığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kurugöl'ün açıklamaları infial yarattı. Sağlık Bakanlığı konuya ilişkin son dakika açıklamalarda bulunarak, soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

SAĞLIK BAKANLIĞI: İDDİALAR KABUL EDİLEMEZ!

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

"Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün bebeklere yanlış aşılar yapıldığına ilişkin iddiaları kabul edilemez. Mevcut aşı güvenliği alt yapımızın bu tür iddiaları haklı çıkarması mümkün değildir. İddianın kaynağı hakkında Bakanlığımızca soruşturma başlatılmıştır. 

Bakanlığımız güçlü ve güvenli bir aşı takip sistemine sahiptir. Bakanlık deposundan çıkıştan ilgili kişiye uygulanışına kadar bütün süreç, barkodla dijital olarak takip edilmektedir. Bu konuda dünyada en güçlü alt yapıya ve en tecrübeli sağlık personeline sahip ülkelerin başında geliyoruz. Bilhassa birinci basamak sağlık kuruluşlarımız bu hususta titizlikle ve fedakarca yaygın aşılama programlarını başarıyla yürütmüşlerdir. Soğuk zincirin kırılması, sistemde herhangi bir aksama olması, aşamalardan herhangi bir düzeyde hata yapılması halinde sistem otomatik olarak uyarı vermekte ve gerekli incelemeler yapılarak tedbirler alınmaktadır. İlgililer hakkında soruşturma yapılmaktadır.

İzmir ilimizde hatalı aşı uygulamasına ilişkin, sistem uyarısı ve ilgili sağlık personelimizin tutanağı üzerine bir soruşturma yürütülmektedir. Hastanın sağlık durumu ile ilgili olumsuz bir durum yoktur. Yakın takibi devam etmektedir. İlgili öğretim üyesinin maksadını aştığını tahmin ettiğimiz talihsiz açıklamaları üzerine Bakanlığımızca yeni bir soruşturma başlatılmıştır."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 51
 • Mustafa 3 hafta önce Şikayet Et
  Vay be birde bilimsel makale !
  Cevapla
 • Nurullah 3 hafta önce Şikayet Et
  Ne soruşturması ya acil.olarak görevden alın bu doktor kılıklı insanı bu nedir ya nasıl bebeklerimizi riske atarlar bu şekilde...
  Cevapla
 • s.uysal 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu kişi bir de doktor olacak.Bu yanlışlar oluyordu da senin elin armut mu topluyordu.Amacı mide bulandırmak..Hainlik....hükümete çamur atmak
  Cevapla
 • Fani 3 hafta önce Şikayet Et
  Reis dualarımızdasın, Allah rızası için şu Covid süreciyle ilgili bir araştırma heyeti kur. İnsanlara bir kulak versinler...
  Cevapla
 • rafet 3 hafta önce Şikayet Et
  ekonomik sıkıntı için kuruldumu yok zincir marketlerde denetim yok hal yasası yok 5 bin den az yerde zincir market olmaması
  Cevapla
 • mehmet 3 hafta önce Şikayet Et
  bence prof hocaya soruşturma açın. nede olsa kaynağı biliyordur. eğer bilmiyorsa meslekte men edilmeli. yalan bilgi ile milleti galeyana getirmeye çalışan chp li olabilir bunlar.
  Cevapla
 • XYZero 3 hafta önce Şikayet Et
  akıllı birine benziyor.chp li değildir.
  Cevapla
 • Kaynak 3 hafta önce Şikayet Et
  Kaynak bu sayıda 1440819667589681159
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransa'da bir ilk! Macron tarihe geçti!
Kılıçdaroğlu'ndan bürokrasiye tehdit: Son çağrım, Pazartesi itibarıyla durun