Babacan: HDP ile birçok konuyu konuşuyoruz ama iş birliğimiz yok

DEVA Partisi lideri Babacan, "HDP ile kuruluşumuzdan bu yana birçok konuyu konuşuyoruz ama bugüne kadar herhangi bir iş birliği alanı yok" dedi.

Babacan: HDP ile birçok konuyu konuşuyoruz ama iş birliğimiz yok
Babacan: HDP ile birçok konuyu konuşuyoruz ama iş birliğimiz yok
GİRİŞ 17.09.2022 20:49 GÜNCELLEME 17.09.2022 20:49
Bu Habere 102 Yorum Yapılmış

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Bizim önceliğimiz ve A planımız, 6’lı masanın ortak adayı. Diğer partilerin HDP ile diyaloğu vardır ya da yoktur. Bu bizim yorum yapacağımız bir konu değil. Bizim HDP ile kuruluşumuzdan bu yana açık diyalog kanallarımız var. Belli bir periyotlarda arkadaşlarımız oturuyor ve birçok konuyu konuşuyorlar ama bugüne kadar herhangi bir iş birliği alanı yok" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, eşi Ülkü Zeynep Babacan ve beraberindeki heyetle parti binasının açılışı için Tunceli’ye geldi. Parti binasının açılışında konuşan Babacan, eşit vatandaşlığın Türkiye’nin pek çok sorununu çözme yönünde dev bir adım olacağını gayet iyi bildiklerini söyledi. Babacan, "Bize göre, DEVA Partisi’ne göre, bugün Kürt meselesini de Alevi meselesini de çözmenin tam zamanıdır. Türkiye buna hazırdır. Türkiye’nin 81 ilini, 7 bölgesini sürekli turlayan bir parti kadrosu olarak ben bunu söylüyorum. Ancak bu bir cesaret ve samimiyet işidir. Cesur ve samimi olmadan çözemezsiniz. Ankara’nın artık cesur olma vakti gelmiştir. Bunlar yapamıyor ama biz inşallah yapacağız. Kangrenleşen sorunları çözme vakti gelmiştir" dedi.

'BİZİM HDP İLE KURULUŞUMUZDAN BU YANA AÇIK DİYALOG KANALLARIMIZ VAR'

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Babacan, HDP ile DEVA Partisi'nin kurulduğundan beri diyalogu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Biz 6’lı masayı oluşturduk. Bunların hepsi ayrı partiler. Hiçbir zaman tek bir parti olmadık. Herkesin ayrı bir tabanı ayrı bir teşkilat yapısı var. Parti programına dair iddiaları var. Birbirinden farklı altı parti, ülkenin geleceğiyle ilgili ortak bir zemin olabilir mi, mutabık kaldığımız bir alan bulabilir miyiz? Altı partinin masa büyüklüğünde söylemleri var ama buradan şu büyüklükte bir söylem oluşturabilir miyiz? 85 milyonun menfaatine göre yapılacaklar listesi çıkarabilir miyiz? Şu an çabamız sadece budur. HDP bu resmin neresinde. HDP sol partilerle ittifak çalışması yapıyor şu anda. Onun ayrı bir ittifak arayışı var. Dolayısıyla bizim önceliğimiz ve A planımız, 6'lı masanın ortak adayı. Diğer partilerin HDP ile diyaloğu vardır ya da yoktur. Bu bizim yorum yapacağımız bir konu değil. Bizim HDP ile kuruluşumuzdan bu yana açık diyalog kanallarımız var. Belli bir periyotlarda arkadaşlarımız oturuyor ve birçok konuyu konuşuyorlar ama bugüne kadar herhangi bir iş birliği alanı yok."

Babacan, gazetecilerin sorunlarını yanıtladıktan sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi. 

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 102
 • yazıcı 2 ay önce Şikayet Et
  İşbirlikleri yok gönülbirlikleri var kan bağları var yalancı utanmaz ne sıfatla görüşüyorsun Neyş görüşüyorsun
  Cevapla
 • demirci 2 ay önce Şikayet Et
  Sende az hain değisin...
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Yalan söyleyenin soyu kurusun Ali
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Evet aynen öyle Reis düşmanlığı o kadar fazla ki kısaca '' düşmanımı. Düşmanı dostumdur '' diyor.Yazıklar olsun .
  Cevapla
 • m h er 2 ay önce Şikayet Et
  Tam bir munafık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Macron'dan beklenmeyen davranış! Türkiye'yi övdü
FIFA'dan Sırbistan'a disiplin soruşturması!