İyice İsrail propagandasına teslim oldu! Kolyede dikkat çeken detay!

Elon musk'a İsrail ziyareti sırasında rehinelerden birinin babası tarafından "kalplerimiz Gazze'de rehin" yazılı bir künye hediye edildi. Musk ise buna "Sevdikleriniz serbest bırakılana kadar bunu her gün takacağım" diye karşılık verdi

İyice İsrail propagandasına teslim oldu! Kolyede dikkat çeken detay!
İyice İsrail propagandasına teslim oldu! Kolyede dikkat çeken detay!
GİRİŞ 30.11.2023 15:06 GÜNCELLEME 30.11.2023 15:06
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

New York Times'ın 2023 DealBook Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Musk, "antisemitik" bulunan paylaşımı hakkında, "Platformda şimdiye kadar yaptığım en aptalca olmasa da en aptalca şeylerden biri." ifadesini kullandı.

Musk, "O twit veya gönderi için üzgünüm." dedi.

ABD'li milyarder, bununla birlikte, paylaşımına tepki olarak X platformundan reklamlarını kaldıran firmalara küfürlü ifadelerle sert çıktı.

Elon Musk, "Eğer biri bana reklam veya para yoluyla şantaj yapacaksa defolsun gitsin. Lanet olsun. Yeterince açık oldu mu?" dedi.

Bazıları tarafından kendisinden nefret edilmesini umursamadığını belirten Musk, "Nefretten vazgeçin. Beğenilmeyi istemenin gerçek bir zayıflığı var." şeklinde konuştu.

Türkiye'den Elon Musk açıklaması! İsrail'in algısı çürütüldü | Haber7.com

BİR ÖZÜR TURU OLMADIĞINI DİLE GETİRDİ

"Tüm dünya, o reklamcıların şirketi öldürdüğünü bilecek ve biz bunu çok detaylı bir şekilde belgeleyeceğiz." diyen Musk, kendisini destekleyen takipçilerinin söz konusu firmaları benzer şekilde boykot edeceği imasında bulundu.

Musk, ayrıca İsrail'e gerçekleştirdiği ziyaretin söz konusu twitlerden önce planlandığını, bunun "bir özür turu" olmadığını dile getirdi.

TAKİPÇİSİNİN PAYLAŞIMINA YAPTIĞI YORUM "ANTİSEMİTİK" BULUNMUŞTU

Antisemitik olduğu iddialarını reddeden iş insanı, bir kullanıcının X'te yaptığı, "Yahudiler, insanlardan kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istedikleri nefreti tam da beyazlara karşı kullanıyor." paylaşımına "Gerçekleri söyledin." yorumunu yapmıştı.

Elon Musk, İsrail'e boyun eğdi! Gazze için kan donduran sözler! Tüm dünya ayaklandıElon Musk, İsrail'e boyun eğdi! Gazze için kan donduran sözler! Tüm dünya ayaklandı

Beyaz Saray, 'Yahudi karşıtı' olduğunu iddia ettiği yorumu nedeniyle Elon Musk'ı kınadıBeyaz Saray, "Yahudi karşıtı" olduğunu iddia ettiği yorumu nedeniyle Elon Musk'ı kınadı

Aralarında Apple, Warner Bros, Disney, Paramount, NBCUniversal, Discovery ve Comcast gibi şirketlerin de bulunduğu birçok kuruluş, paylaşıma tepki olarak X'teki reklamlarını iptal etmişti.

Konuya ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Musk, "Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle" suçlanmış, "Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesini en güçlü ifadelerle kınıyoruz."değerlendirmesinde bulunulmuştu.

"Hiçbir şey gerçeklerden daha fazlası olamaz." ifadesiyle hakkındaki iddialara cevap veren Musk, 27 Kasım'da İsrail'in Gazze Şeridi sınırında yer alan Kfar Aza beldesini ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile görüşmüştü.

KENDİSİNE HEDİYE EDİLEN KOLYEYİ TAKTI

Hamas ve İsrail'in esirlere karşı gösterdikleri tavır arasındaki farkın artık tüm dünyada fark edilmesinin ardından, İsrail bu durumu tam tersine çevirmek için adeta çırpınarak propaganda yapmaya başladı.

Elon musk'ın İsrail ziyareti sırasında rehinelerden birinin babası tarafından kendisine "kalplerimiz Gazze'de rehin" yazılı bir künye hediye edildi.

Baskılara boyun eğen Elon Musk ise buna "Sevdikleriniz serbest bırakılana kadar bunu her gün takacağım" diye karşılık verdi.

İSRAİL X'TE SAVAŞLA İLGİLİ REKLAMLAR VERMEYE BAŞLADI

Filistin ile İsrail arasındaki savaş devam ederken başkasının topraklarında devlet kuran işgalci İsrail'in X'teki reklamları artırdığı görüldü. Platformda gezinen birçok kullanıcı artık X üzerinde İsrail'in propaganda amaçlı atılan twitlerin reklam olarak karşılarına çıktıklarını belirtti.

İsrail'in X üzerinden yayınladığı savaş reklamlarının, Hamas'ın esirleri teslim ederken gösterdiği hoşgörülü tavrından sonra arttığı görüldü. O sırada çekilmiş görüntüler adeta tüm dünyanın gündemine oturmuştu.

KAYNAK: AA | HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 39
 • Kul insan 4 ay önce Şikayet Et
  Yahudiler 70 yıldır serbest ticaret ile Amerika,İngiltere Avrupa 'yı işgal etti.Diğer ülkelerde bu ülkeleri adam sanıp peşine takıldı.Sonuç olarak şu ki dünya Yahudilerin bozgunculuk etkisine para için kendini sattı ve korkak hale geldi.Dünyada asil Müslüman Milletimizin hakkı üstün tutması ve bu uğurda yalnız bırakılması çok üzücü.Bize düşen tek seçenek kalmış o da aralıksız cihad.
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Bu dünyada çok saz sayıda satılık olmayan insan vardır. NOKTA
  Cevapla
 • Idg 4 ay önce Şikayet Et
  Sorun bizde onlar zaten onların . Yasak gelsin nokta
  Cevapla
 • brsssssss 4 ay önce Şikayet Et
  eee adamın 6 tane çocuğu var...kolay değil...
  Cevapla
 • ömer 4 ay önce Şikayet Et
  para para para
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muleka golle döndü! Beşiktaş 5 maç sonra nefes aldı
Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı havadan görüntülendi