Yatak odasındaki kaplumbağayı bu testi çözen kişilerin sadece %2’si 8 saniyede fark edebiliyor!

Yaramaz bir minik kaplumbağa yatak odasında firar etti! Keskin gözlere sahip olan bir kişinin onu bulması gerekiyor. Yatak odasındaki kaplumbağayı 8 saniye içerisinde bularak o kişilerden biri olduğunu kanıtlamaya ne dersin? Hadi gözlerinizi test edelim!

GİRİŞ 13.02.2024 08:26 GÜNCELLEME 13.02.2024 09:45
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yatak odasındaki kaplumbağayı bulmak için hazırlanan bu illüzyon görseli bir tür görsel hafızayı sınayan zeka testidir. Görsel hafıza testleri,  farklılıkları tespit etmek ya da görseldeki olmaması gereken yanlışlıkları bulmak için hazırlanır.

Eğlenceli vakit geçirmek için tercih edilen bu testler aslında beynimizin karmaşık problemleri çözmesini sağlamaktan, çözüm sürecini yönetmeye kadar birçok beceriyi de geliştirir. Bunun yanı sıra ayrıntılara dikkat etme, örüntü tamamlama ve mantıksal akıl yürütme yeteneklerinin de gelişmesine yardımcı olur.

YATAK ODASINDAKİ KAPLUMBAĞAYI 8 SANİYEDE BULUN

Yatak odasındaki kaplumbağayı bu testi çözen kişilerin sadece %2’si 8 saniyede fark edebiliyor!

Keskin gözleri olduğunu iddia edenlerin dikkatine! Yukarıdaki yatak odasına ait görselde bir kaplumbağa gizleniyor. Yatak odasındaki kaplumbağayı sadece 8 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Zamana karşı yapılan bu mücadelede başarılı olabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz? O zaman bunu kanıtlamanın tam zamanı! Süreyi başlatıyoruz, şimdi sıra sizde!

Adada saklanan gizli adam siluetini 6 saniyede bulabilir misin? Bu gizli düşmanı 10 kişiden sadece 1’i bulabiliyor!Adada saklanan gizli adam siluetini 6 saniyede bulabilir misin? Bu gizli düşmanı 10 kişiden sadece 1’i bulabiliyor!

Yatak odasındaki kaplumbağayı bulmanız için hazırlanan bu görsel zekâ testleri, beyninizdeki sinir bağlantılarını geliştirirken aynı zamanda beyninizin bilgiyi işleme ve verimli bir şekilde kullanılmasını da sağlar.

Yatak odasındaki kaplumbağayı bu testi çözen kişilerin sadece %2’si 8 saniyede fark edebiliyor!

Yatak odasındaki kaplumbağayı 8 saniyeden daha kısa sürede bulmak sadece keskin gözlü kişilerin yapabileceği bir performanstır. Bakalım sizde onlardan biri misiniz? Odanın dağınıklığı, göz yorucu hali sizi etkileyecek mi?

Gözlerinizin yatak odasındaki kaplumbağayı bulmak için bir köşeden bir köşeyi hızlıca taraması gerekiyor. Bu görseldeki kaplumbağa belki de bir siluet olarak bir köşeye gizlenmiş olabileceği için her detaya çok dikkat etmeniz gerekir.

Damadı yaşadığı zor durumdan kurtarabilir misin? Gelinin kaybolan yüzüğünü 7 saniyede bulunDamadı yaşadığı zor durumdan kurtarabilir misin? Gelinin kaybolan yüzüğünü 7 saniyede bulun

Yatak odasındaki kaplumbağayı bulmak için verilen süre bitiyor. Kaplumbağayı halen daha arıyorsanız derin bir nefes alın ve odağınızı netleştirmeye çalışın.

YATAK ODASINDAKİ KAPLUMBAĞANIN YERİ

Ve süre bitti… Yatak odasındaki kaplumbağayı bulabildiniz mi?

Bu 8 saniyelik zorlu mücadelede başarılı olduysanız bu bir şans değil, emin olun. Bu zafer; hız, ayrıntılara dikkat hassasiyeti ve bilişsel çevikliğinizin bir birleşimidir.

Dedektif ruhunuzu ortaya çıkarın: İki resim arasındaki 10 farkı 40 saniyede bulabilir misin?Dedektif ruhunuzu ortaya çıkarın: İki resim arasındaki 10 farkı 40 saniyede bulabilir misin?

Eğer yatak odasındaki kaplumbağayı halen daha bulamadıysanız şimdi sizler için hazırladığımız çözüm görseline odaklanın. İşte yatak odasındaki kaplumbağanın yeri;

Yatak odasındaki kaplumbağayı bu testi çözen kişilerin sadece %2’si 8 saniyede fark edebiliyor!

Peki, siz yatak odasındaki kaplumbağayı bulabildiniz mi yoksa görsel biraz karışık ve süre kısa mı geldi? Yorumlarda bizimle paylaşın.

İlginizi çekebilir;

Keskin gözlerinizi kullanın: İki resim arasındaki tek farkı 6 saniye içerisinde bulabilir misin?Keskin gözlerinizi kullanın: İki resim arasındaki tek farkı 6 saniye içerisinde bulabilir misin?

Zorlayıcı fark bulma mücadelesi: Çamaşır asan kadına ait iki görsel arasındaki 3 farkı 12 saniyede bulabilir misiniz?Zorlayıcı fark bulma mücadelesi: Çamaşır asan kadına ait iki görsel arasındaki 3 farkı 12 saniyede bulabilir misiniz?

Eğlenceli zekâ testi: Resimde saklanmış 4 hatanın tamamını 9 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Eğlenceli zekâ testi: Resimde saklanmış 4 hatanın tamamını 9 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • Ali Fuat Gürses 4 ay önce Şikayet Et
  Buldum 2 Saniyede Dolabın Üstünde
  Cevapla
 • Aslı gibi. 4 ay önce Şikayet Et
  Abartmıyorum iki saniye sürdü.
  Cevapla
 • mert 4 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 3 saniyede.bu çok basitti.zeminde gizli biryere konulsa bulmak zorlaşırdı.çünkü zemin çok karışık.
  Cevapla
 • ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  ortalam 5 n
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Refah'ta katliam: Çok sayıda şehit ve yaralı var
Putin'den üstü kapalı nükleer tehdit