Yalnızca 10/10 bir görüşe sahip olan kişiler resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulabilir

Optik illüzyon zeka testleri, zihni uyanık tutmak için hazırlanan en eğlenceli araçlardan bir tanesidir. Resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde yalnızca 10/10 bir görüşe sahip olan kişiler bulabiliyor.

GİRİŞ 17.03.2024 08:14 GÜNCELLEME 17.03.2024 08:59

Resimdeki gizli deniz kabuğunu bulmanız için hazırlanan bu zeka testi bulmacası bir optik illüzyon testidir. Optik illüzyon zeka testlerindeki amaç, zihninizi uyanık tutarak egzersiz yapmasını sağlamak ve onu her zaman en iyi durumda tutmaktır. Uyanık ve sürekli olarak egzersize maruz bırakılan bir zihin için bu tarz içerikler ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek hafıza problemlerine karşı alınabilecek en basit önlemdir.

Yalnızca 10/10 bir görüşe sahip olan kişiler resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulabilir

Zeka testi bulmacaları köşemizde bu gün bir optik illüzyon testi ile karşınızdayız. Bu resimde bir deniz kabuğu gizli ve resimdeki gizli deniz kabuğunu bulmak için ise sadece 7 saniye süreniz var. Yalnızca 10/10 bir görüşe sahip kişiler bu resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulabilir. Peki, sizde onlardan biri misiniz?

RESİMDEKİ GİZLİ DENİZ KABUĞUNU BULABİLİR MİSİN?

Beyin jimnastiği yapmanıza yardımcı olacak optik illüzyonlu zeka testinde doğru cevaba ulaşmak için tüm ayrıntılara dikkat etmeniz gerek. Resimdeki gizli deniz kabuğu her yerde olabilir. Mantığınızı ve gözlem yeteneğinizi dikkate alarak tüm resmi hızlıca taramalısınız.

Yalnızca 10/10 bir görüşe sahip olan kişiler resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulabilir

Resimdeki gizli deniz kabuğunu bulabildiyseniz tebrikler. Sizin gerçekten 10/10 bir görüşünüz var. Dikkat seviyeniz çok yüksek ve görsel IQ’nuz göz ardı edilecek seviyede değil. Çevrenizdeki detaylar, farklılıklar asla gözünüzden kaçmıyor.

Eğer resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulamadıysanız merak etmeyin. Optik illüzyon zeka testinin cevabını haberin devamında göreceksiniz.

Kibrit çöpü bulmacası #7: Tek bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemin doğruluğunu 20 saniye içerisinde sağlayabilir misiniz?Kibrit çöpü bulmacası #7: Tek bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemin doğruluğunu 20 saniye içerisinde sağlayabilir misiniz?

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Zihninizi karıştırmaya yönelik hazırlanan bu tarz optik illüzyonlu zeka testlerinde kalıpların dışında düşünerek, gözlerinizi dört açmanız gerekir. Bazen aradığınız detay tam gözünüzün önünde olabileceği gibi bazen de bu detay aklınızın ucundan dahi geçmeyecek bir yerde olabilir.

Resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulmak içinde 10/10 bir görüşe sahip olmanız, gözlem ve problem çözme yeteneklerinizi en üst performansta kullanmanız gerekir. Sadece bu yeteneklere sahip kişiler resimdeki gizli deniz kabuğunu bulmayı başarabilir.

7 saniye içerisinde resimdeki gizli deniz kabuğunu bulamayanlar için ise çözüm görseli aşağıda…

Eğlence dolu mücadele ile kendinizi geliştirin: İki resim arasındaki 4 farkı 15 saniyede bulabilir misiniz?Eğlence dolu mücadele ile kendinizi geliştirin: İki resim arasındaki 4 farkı 15 saniyede bulabilir misiniz?

GİZLİ DENİZ KABUĞUNUN YERİ

Bugünün optik illüzyonlu zeka testi bulmacası olarak karşımıza çıkan ve resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulmanız için hazırlanan görselde işte gizli deniz kabuğunun yeri:

Yalnızca 10/10 bir görüşe sahip olan kişiler resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulabilir

Mantığınızı test edin #1: İlk önce hangi bardağın dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Mantığınızı test edin #1: İlk önce hangi bardağın dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Peki, siz resimdeki gizli deniz kabuğunu 7 saniye içerisinde bulabildiniz mi? Yoksa süreye karşı bu mücadelede mağlup mu oldunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın ve kendinizi geliştirmek adına sitemizde yer alan müzede kaybolan maskeyi ya da adada saklanan adam siluetini bulmanız için hazırladığımız diğer optik illüzyonlu zeka testlerine göz gezdirebilirsiniz.

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İlk idmanına çıkan Mourinho'nun elindeki dosya gündem oldu!
Manisa'da 4,8 büyüklüğünde korkutan deprem!