AB Komisyonu üyesinden garip Erdoğan beklentisi

AB Komisyonu üyesi Günther Oettinger, Türkiye'nin iç işlerine müdahale edememekten yakınarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine karşı saygısız olduğunu söyledi.

AB Komisyonu üyesinden garip Erdoğan beklentisi
AB Komisyonu üyesinden garip Erdoğan beklentisi
GİRİŞ 11.09.2017 21:22 GÜNCELLEME 11.09.2017 21:23

Hala Türkiye'nin iç işlerine karışabileceğini, Türkiye'yi uzaktan yönetebileceğini düşünen Avrupa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diş geçiremeyince çılgına döndü. Öyle ki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın kendilerine saygı göstermesi gerektiği görüşünü açıkça dile getiren AB'li bürokratlar dikkat çekiyor.

HADSİZ AB'Lİ: ERDOĞAN'I SAYGISIZ BULUYORUZ

Söz konusu bürokratlardan, AB’nin Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili haddini aşan ifadeler kullandı.

DW'de yer alan habere göre Oettinger, “Yapılan görüşmelerde Türk temsilcilerine rahatsız olduğumuz her şeyi büyük bir açıklıkta söyleyebiliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış bir istikamette olduğunu, hatta onu saygısız bulduğumuzu iletiyoruz” şeklinde konuştu.

"MÜZAKERELERİ SONA ERDİRİRSEK, BU ERDOĞAN'A YARAR"

Oettinger ayrıca, AB ile Türkiye arasındaki müzakerelerin duraksama içinde olduğunu, ancak resmi olarak sona erdirmeyeceklerini de ifade etti.

Oettinger'e göre, eğer müzakereler resmi olarak sona ererse, bu Erdoğan'a yarayacak ve Erdoğan'a, "Avrupalılar bizi istemiyor" deme fırsatı verecek.

ETİKETLER
AB komisyonu
YAZDIR
YORUMLAR 136
 • tabiat 10 ay önce Şikayet Et
  AB nedir?Biliyoruz.Sallamayın.
  Cevapla
 • Hamidiye süvarisi 10 ay önce Şikayet Et
  Ya kafire ölüm,yoksa bitmez bu zulüm.Allahu Ekber.
  Cevapla
 • Mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  Turkiyeye ab saygi duyacak.
  Cevapla
 • adil 10 ay önce Şikayet Et
  O devirler geçti bayım siz artık Türkiye nin dediğini yapacaksınız.
  Cevapla
 • mehmet kurtaran 10 ay önce Şikayet Et
  hadini bilmeyen insanları reis değil muhatap sallamaz bile nitekim sizin karın ağrınız da o yüzden olmalı saygı kavramı hakkında bir fikir sahibi olduğunuzuda sanmıyorum ağzınıza bu terim yerine gargara çalkalayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
20 Temmuz 2018 gazete manşetleri
Ece Erken'den 'Adnan Oktar' açıklaması