AB Komisyonu üyesinden garip Erdoğan beklentisi

AB Komisyonu üyesi Günther Oettinger, Türkiye'nin iç işlerine müdahale edememekten yakınarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine karşı saygısız olduğunu söyledi.

 • GİRİŞ11.09.2017 21:22
 • GÜNCELLEME11.09.2017 21:23
AB Komisyonu üyesinden garip Erdoğan beklentisi

Hala Türkiye'nin iç işlerine karışabileceğini, Türkiye'yi uzaktan yönetebileceğini düşünen Avrupa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diş geçiremeyince çılgına döndü. Öyle ki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın kendilerine saygı göstermesi gerektiği görüşünü açıkça dile getiren AB'li bürokratlar dikkat çekiyor.

HADSİZ AB'Lİ: ERDOĞAN'I SAYGISIZ BULUYORUZ

Söz konusu bürokratlardan, AB’nin Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili haddini aşan ifadeler kullandı.

DW'de yer alan habere göre Oettinger, “Yapılan görüşmelerde Türk temsilcilerine rahatsız olduğumuz her şeyi büyük bir açıklıkta söyleyebiliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış bir istikamette olduğunu, hatta onu saygısız bulduğumuzu iletiyoruz” şeklinde konuştu.

"MÜZAKERELERİ SONA ERDİRİRSEK, BU ERDOĞAN'A YARAR"

Oettinger ayrıca, AB ile Türkiye arasındaki müzakerelerin duraksama içinde olduğunu, ancak resmi olarak sona erdirmeyeceklerini de ifade etti.

Oettinger'e göre, eğer müzakereler resmi olarak sona ererse, bu Erdoğan'a yarayacak ve Erdoğan'a, "Avrupalılar bizi istemiyor" deme fırsatı verecek.

Etiketler

Yorumlar136

 • tabiat 6 ay önce Şikayet Et
  AB nedir?Biliyoruz.Sallamayın.
  Cevapla
 • Hamidiye süvarisi 6 ay önce Şikayet Et
  Ya kafire ölüm,yoksa bitmez bu zulüm.Allahu Ekber.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mehmet 6 ay önce Şikayet Et
  Turkiyeye ab saygi duyacak.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • adil 6 ay önce Şikayet Et
  O devirler geçti bayım siz artık Türkiye nin dediğini yapacaksınız.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • mehmet kurtaran 6 ay önce Şikayet Et
  hadini bilmeyen insanları reis değil muhatap sallamaz bile nitekim sizin karın ağrınız da o yüzden olmalı saygı kavramı hakkında bir fikir sahibi olduğunuzuda sanmıyorum ağzınıza bu terim yerine gargara çalkalayın
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat