Flaş iddia! 'Türkiye'nin teklifini reddetti'

Suudi Arabistan basınının askeri kaynaklara dayandırdığı haberlerde Kral Selman Türkiye'nin askeri üs kurmasına izin vermediği iddia edildi.

 • GİRİŞ18.06.2017 12:20
 • GÜNCELLEME18.06.2017 12:21
Flaş iddia! 'Türkiye'nin teklifini reddetti'

Suudi hükümetinin açıklamasında, Suudi Arabistan’ın "yabancı bir askeri üsse gereksinim duymadığı, silah kuvvetlerinin ve askeri kabiliyetinin en üst düzeyde olduğu" ifade edildi.

Suudi yönetimi ayrıca, kendi askeri güçlerinin terörle mücadele ve Orta Doğu’da güvenlik ile istikrarı sağlamak için, İncirlik üssü dahil yurt dışında da önemli katılımları olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleriyle ile Katar arasındaki kriz hakkında cuma günü açıklama yaparak, Katar'dakine benzer bir askeri üssün Suudi Arabistan'da da kurulmasını teklif etmişti.

"ASKERİ GÜÇ EN ÜST SEVİYEDE" AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Portekiz TV kanalı RTP ile yaptığı son röportajında: “Biz, Katar’da askeri üs kurma konusunda karar verdik, Arabistan kralı ile görüştüğüm zaman Arabistan topraklarında da askeri üs kurmayı tavsiye ettim.” demişti.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar130

 • doğrucu 8 ay önce Şikayet Et
  Korkaklar,İsrail hepinizi 1967 de yerle bir etti,hala konuşuyorsunuz.O utançla nasıl yaşıyorsunuz.Dedeleriniz gibi hainsiniz.Her türlü silahın olsa ne yazar.cesaretin,idealin yoksa bir hiçsin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • insan 8 ay önce Şikayet Et
  çokta tııııııııınnnnn
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Talha 8 ay önce Şikayet Et
  bunlar satılık .
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • adalet 8 ay önce Şikayet Et
  Müslümanlara izin vermez ama kafir amerikadan kullanamayacağı halde 150 milyar doalrlık silah alır. Zulme uğrayan Müslümanlar için demeç vermezler ama trumpun kızına methiye düzerler. hadi ordan be, umarım sizin gibi abd yanlıları yerine gerçek Müslüman liderler gelir. Arap halkları sizlerin yüzünden yanlış tanınıyor. Allah, tüm Müslüman ülkelere cumhurbaşkanımız gibi gerçek Müslüman liderler nasip etsin.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • crm 8 ay önce Şikayet Et
  adi kral, sen arkanı daya bakalım abd'ye, sonunu merak ediyorum
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat