ABD imzalı korsan devlet haritası

ABD’liler, Suriye’yi tamamen bölüp ülkenin kuzeyini PKK'ya veren korsan bir harita çizdi. Pentagon, Fırat Kalkanı bölgesine de göz diktiğini ilan etti.

 • GİRİŞ13.08.2017 10:45
 • GÜNCELLEME13.08.2017 10:45
ABD imzalı korsan devlet haritası

Suriye’de terör örgütü PKK/PYD elebaşılarından oluşan heyetle Haseke ve Rakka’da biraraya gelen Amerikalılar, PKK federalizmine son şeklini verdi. Haseke-Rimeylan ve Rakka-Ayn İsa’da 27-28 Temmuz’da yapılan toplantılarda, ülkeyi parçalayıp kuzey bölgeyi tamamen teröristlere teslim eden harita konuşuldu. CIA-PKK temasında, 3 bölge ve 6 kantondan oluşan terör devletinin sınırları çizildi. Türkiye’yi güneyden tamamıyla kuşatan haritada, Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu’nca DEAŞ’tan temizlenen Fırat Kalkanı Harekât bölgesi de PKK’ya aitmiş gibi gösterildi.

HEDEFLERİ FIRAT KALKANI

Irak’ın Yarubiye sınırından Hatay’ın dibi olan Afrin’e kadar tüm bölgeyi 6 kantona bölen ABD-PKK karma heyeti, bugüne kadar aleni olarak dillendirilmeyen bölünmüş Suriye gerçeğini, son haritayla birlikte somut şekilde resmetmiş oldu. PKK terör devletinin ilanı niteliği taşıyan ısmarlama haritada, TSK-ÖSO ortaklığıyla kurtarılan bölgelerden sözde ‘Şahba Kantonu’ diye bahsedilmesi dikkat çekti. Terör örgütüne son 2 ayda 1100’ü aşkın TIR dolusu cephane gönderen Pentagon’un bunu neden yaptığı da daha iyi anlaşılmış oldu. Fırat Kalkanı bölgesine batıda Afrin’den, doğuda da Ayn el-Arab’dan saldırı hazırlığı yapan örgütün ilk hedefi Mehmetçik ve muhalifler.

AFRİN’DEN AKDENİZ’E İNİYOR

Türkiye’nin Suriye ile bağlarını tamamen kesmek için ABD’nin oluşturmaya çalıştığı terör koridoru planına göre Fırat Kalkanı bölgesinin PKK unsurlarınca ele geçirilmesi gerekiyor. Kirli planın gerçekleşmesi için hayati öneme haiz diğer hedef ise, muhaliflerin elindeki İdlib. Çünkü Afrin-Kobani sözde kantonlarını birleştirmeyi hedefleyen örgütün Akdeniz’e ulaşabilmesi için İdlib’i de işgal etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda daha önce DEAŞ bahanesiyle Suriye kuzeyini PKK’ya teslim eden Pentagon, İdlib’i de işgal edip örgüte vermek için çalışmalara hız verdi. Bu sefer bahane ise ‘el-Kaide’. 2 milyonu aşkın sığınmacının yaşadığı İdlib’de Müslümanların üzerine bomba yağdırmaya hazırlanan ABD, bir yandan da Türkiye-Rusya-İran arasındaki Astana sürecini baltalamak istiyor.

ABD imzalı korsan devlet

Suriye kuzeyinde terör örgütü PKK’ya ‘Rojava’ adıyla korsan devlet kurduran ABD, siyaset, bürokrasi, ekonomi ve diplomasi alanında görevlendirdiği uzmanlarla teröristlere her türlü desteği veriyor. Kuzeyde kurulan korsan devletin altyapısı tüm yönleriyle ABD eliyle oluşturuluyor. Irak’ın Yarubiye sınır kapısından başlayarak Amudiye, Dirbesiye, Kamışlı, Tel Abyad, Ayn el-Arap ve Afrin’e uzanan 6 kantonlu federal korsan yapı, yer yer 35-40 kilometrelik derinliğe sahip. İdlib’in Türkiye ile bütün bağlantısını kesen plana göre, örgütün Afrin-İdlib-Türkmendağı üzerinden Akdeniz’e uzandığı görülüyor. Ülkenin kalan kısımlarını da kantonlara ve eyaletlere ayıran haritadaki diğer bölgeler şu şekilde: İdlib Kantonu, Halep Kantonu, Hama Eyaleti, Deyr Zor Eyaleti, Humus Eyaleti, Şam Eyaleti, Dera Eyaleti, Süveyda Eyaleti, Lazkiye Eyaleti ve Tartus Eyaleti.

KAYNAKYENİ ŞAFAK

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar77

 • Extra 6 ay önce Şikayet Et
  Orda bi devlet kurmaya çalışana kadar kendi devletleri yıkılır inş
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mukan KAHAN 6 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah darısı USA'nin başına aynı buna benzer çizdiği haritalar gibi paramparça olur.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ces 6 ay önce Şikayet Et
  Avcunuzu yalarsiniz. Sadece bizim olani almamizi kolaylastrirsiniz. :))
  Cevapla
 • Mahabat 6 ay önce Şikayet Et
  Allah hepimize akıl fikir versin inşallah Türkiye'de 10 ABD ve NATO üssü vardır bir idlibi alalım diyorsunuz çoktandır içerden kuşatıldık iş işten geçmiş zira iman lazım iman...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • yusuf köse 6 ay önce Şikayet Et
  kahrolsun abd israil ve işbirlikçileri
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Merhaba 6 ay önce Şikayet Et
  Altı yıldır aynı şeyi tekrar ediyoruz. Hiç birşey olmuyor.
  Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat