İsrailli Bakan saçmaladı: Kanundan üstünmüş!

İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked, “İnsan hakları ihlalleri pahasına da olsa İsrail Yahudi çoğunluğunu korumalıdır” dedi.

 • GİRİŞ14.02.2018 13:50
 • GÜNCELLEME14.02.2018 14:22
İsrailli Bakan saçmaladı: Kanundan üstünmüş!

İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked, İsrail meclisinde yaptığı konuşmada, insan hakları ihlali pahasına da olsa İsrail’in Yahudi çoğunluğu ve demokrasisini sürdürmesi gerektiğini söyledi.

İnsan haklarını görmezden gelmeye çağırdı

Aşırı sağ parti, Vatan Partisi’nin milletvekili olan Shaked, Yahudi kanunlarının meclis kanunlarının üstünde ve Yahudi halkı için 'milli vatan' kavramını resmi olarak kabul eden 'Yahudi Millet-Devlet' kanununu savunduğu konuşmasında İsrail’in, insan hakları pahasına da olsa, Yahudi çoğunluğunu sürdürmesi gerektiğini söyledi. Ayelet Shaked, İsrail devletinin İsrail’in bir Yahudi devleti olma karakterini sürdürmesini için bazen eşitlik ilkesinin görmezden gelinmesi gereken yerler olduğunu söyledi. Ayelet Shaked, "İsrail bir Yahudi devletidir, o bir milletler devleti değildir. Yani, bütün milletler için değil bütün vatandaşlar için eşit haklar vardır” dedi.

 

Yahudi çıkarlarını her şeyin üstünde tutan yasa tasarısı mecliste görüşülüyor

İsrail parlamentosu tarafından onaylanması gereken Milli Devlet Kanunu, geçen Mayıs ayında Knesset’e bir defa görüşüldü. Kanun, devletin kendi geleceğine karar vermesi yalnızca İsrail halkına ait olduğunu öngörüyor. Bu kanuna göre İsrail’in işgali altında yaşayan 1 milyon 700 bin Filistinlinin dili olan Arapça, resmi dil olarak kabul edilmiyor.

KAYNAKİHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar17

 • garib 3 gün önce Şikayet Et
  Avrupalı kafir, yahudi itini zincire vur, ayağımıza dolanıyo.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ugur btn 4 gün önce Şikayet Et
  Katilsiniz.Hitlere rahmet okutuyorsunuz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • fatih 4 gün önce Şikayet Et
  Çok doğru söylemiş, ihlaller çabuk unutuluyor, var olacak olan millettir.
  Cevapla
 • abdullah 4 gün önce Şikayet Et
  lanetlısınız,hıc bır zaman cogunluk olamazsınız,kaç bın sene gectı nufusunuz ancak ılcemız kadar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Rabia4 4 gün önce Şikayet Et
  Müslümanlar olduğu surece sizde azapda şeytanınizla yaşayacaksınız peygamber katilleri lanetli ırkınızla canınız cehenneme inşallah
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat