ABD, DEAŞ listesini güncelledi

ABD Dışişleri Bakanlığı, dünyanın farklı bölgelerinde terör örgütü DEAŞ ile işbirliği içerisinde olduğu gerekçesiyle çeşitli grupları terör listesine aldı.

ABD, DEAŞ listesini güncelledi
ABD, DEAŞ listesini güncelledi
GİRİŞ 27.02.2018 22:19 GÜNCELLEME 27.02.2018 22:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Batı Afrika, Filipinler, Bangladeş, Somali, Tunus ve Mısır'da DEAŞ'la bağlantılı olduğu gerekçesiyle çeşitli grupların terör listesine alındığı duyuruldu.

Listeye alınan gruplar, DEAŞ-Batı Afrika, DEAŞ-Filipinler, DEAŞ-Bangladeş, DEAŞ-Somali, Jund ei-Halife-Tunus, DEAŞ-Mısır ve Maute grubu olarak açıklandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Yöneticisi Nathan Sales, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, DEAŞ'ın Suriye ve Irak dışındaki yapılanmalarının hedef alındığını kaydetti. Sales, "Bu gruplar ve ilişkili kişiler çok ciddi bir şekilde terör eylemlerine karışma riski içerisindedirler. Bu grupların terör listesine alınması ABD güvenlik güçleri ve diğer ülkelere yardımcı olacaktır." ifadesini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Elazizli gakko 1 yıl önce Şikayet Et
    abd denen bu keferenin hemen yok olması lazim. çünkü deaşi bahane ederek diğer müslüman ülkeleride ele geçirme planı yapıyor.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu'na resti çekti: Çekilmiyorum, vuracak mısın?
Emeklilere müjde! 6 ayda bir zam gelecek