ABD'den ilginç çıkış: Acil müdahale edilmeli!

ABD yönetimi, Beyaz Saray'da düzenlenen 'Gazze'deki insanlık krizi" başlıklı toplantının ardından yaptığı açıklamada 'Trump yönetimi, gittikçe daha kötü bir hal alan Gazze'deki insani duruma acil müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyor.' değerlendirmesini yaptı.

ABD'den ilginç çıkış: Acil müdahale edilmeli!
ABD'den ilginç çıkış: Acil müdahale edilmeli!
GİRİŞ 14.03.2018 23:14 GÜNCELLEME 15.03.2018 03:57
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray'dan, Başkan Donald Trump'ın damadı ve Başdanışmanı Jared Kushner öncülüğünde yapılan ve 20 ülkeden temsilcilerin katıldığı toplantıya ilişkin yazılı açıklama geldi.

Açıklamada, "İsrail ve çok sayıda Arap ülkesinin de aralarında olduğu 20 ülke temsilcisi bir araya gelerek gittikçe daha kötü bir hal alan Gazze'deki insani ve ekonomik duruma acil müdahale edilmesi için çözüm yolları aradı." ifadesi kullanıldı.

 

Toplantıya, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği'nden temsilcilerin yanı sıra Bahreyn, Kanada, Mısır, Fransa, Almanya, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Suudi Arabistan, Hollanda, Norveç, Umman, Katar, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere'den temsilcilerin katıldığı belirtildi.

"GİTTİKÇE DAHA KÖTÜ BİR HAL ALAN..."

Beyaz Saray'da düzenlenen toplantının geçen hafta Mısır'ın başkenti Kahire'de yapılan toplantının devamı niteliğinde olduğu ve Beyaz Saray'da varılan sonuçların Mart ayı sonunda Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacak buluşmaya aktarılacağı kaydedildi.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

"Trump yönetimi, gittikçe daha kötü bir hal alan Gazze'deki insani duruma acil müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyor. Gazze'deki duruma insani sebeplerden ve Mısır ve İsrail'in güvenliğini sigortalamak için acil çözüm bulunmalıdır."

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Beyaz Saray'da dün gerçekleşen toplantıya İsrail, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dahil olmak üzere toplam 19 ülke temsilcisi katıldı

ETİKETLER
abd
YAZDIR
YORUMLAR 57
 • adalet 8 ay önce Şikayet Et
  işgal edilmek isteniyor demekki.
  Cevapla
 • selim 8 ay önce Şikayet Et
  hayret nasıl bildiniz yahu başınıza taşmı düştü
  Cevapla
 • Yusuf Özcan 8 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir şeyde ortak bir fikir birliğine varamayanların, söz konusu Türkiye olunca tek bir ağızdan çıkmışcasına koro halinde aynı saçmalık ve zırvaları tekrarlayarak Türkiye'ye hücum etmeleri kimden ve nereden emir aldıklarını ve asıl sahiplerinin kimler olduğunu ayan beyan ortaya koymaktadır...
  Cevapla
 • bilal1525 8 ay önce Şikayet Et
  İngiltere nin peşinden ABD de eset e savaş açma, müdahale lafları etmeye başladı. sanırım suriyenin doğu ve kuzeyindeki petrolü denize esset üzerinden aktarma planına geçildi
  Cevapla
 • çakır 8 ay önce Şikayet Et
  Ne o hayırdır filistinin orda bir karış toprağı kaldı onamı gözünü diktin gözünü toprak doyursun , Allah bu müslüman topluluğuna akıl fikir cesaret versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP ve İYİ Parti ittifakta anlaştı
Şehit Emniyet Müdürü gözyaşlarıyla uğurlandı