Terör örgütü PYD’den ABD’ye itiraf gibi yalanlama

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarına ödül konması, ABD’nin 'terörist değil' dediği PYD’yi rahatsız etti. PYD’nin omurgasını oluşturduğu SDG’den yapılan açıklama PYD ile PKK işbirliğinin itiraf edildi.

Terör örgütü PYD’den ABD’ye itiraf gibi yalanlama
Terör örgütü PYD’den ABD’ye itiraf gibi yalanlama
GİRİŞ 11.11.2018 08:49 GÜNCELLEME 11.11.2018 13:07
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

ABD, PKK’yı terör örgütü olarak sayıp ela başları için ödül koyarken onun uzantısı olan ve PYD’yi terör örgütü olarak saymadı. ABD’ye itiraz, kendisi ile birlikte Suriye’de iş tutan terör örgütü PYD’den geldi.  PYD yaptığı açıklama ile Suriye’de PKK ile birlikte hareket ettiklerini itiraf etti. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 3 üst düzey PKK yöneticisi Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın yerini ihbar edenlere ödül vereceği açıklanmıştı. Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD ile ilgili olarak ise ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey “onları terör örgütü olarak görmüyoruz açıklaması” yapmıştı. 

 

 

ÇATIŞMALARA KATILDILAR

Terör örgütünün çatısını oluşturduğu SDG’den yapılan açıklamada Ayn el Arab bölgesinin DEAŞ terör örgütünden alınması döneminde, PKK militanların çatışmalarda yer aldığına dikkat çekilerek, PKK’nın terör ile mücadele ettiği iddia edildi. 

 

 

ÖDÜL AÇIKLAMASINI ÇELİŞKİLİ BULMUŞLAR!

Terör örgütü tarafından yapılan açıklama ABD’nin almış olduğu ödül kararı ise “çelişki olarak” nitelendirdi Türkiye iki terör örgütünün birlikte hareket ettiği defalarca ABD’li muhataplarını iletmişti. Başkan Erdoğan başta olmak üzere ABD’li yetkilerle yapılan tüm görüşmelerde örgütlerin organik bağı ortaya konmuştu.

SDG, DEAŞ'la yapılan sözde mücadelede Kandil'den gelen PKK'lılarla birlikte savaştıklarını açıkladı.

Akşam

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • isa 10 ay önce Şikayet Et
  Peki ABD liler pkk pyd yada DSG hepsinin ayni oldugunu bilmiyorlar mi? Bal gibi biliyorlar.
  Cevapla
 • hasan ali 10 ay önce Şikayet Et
  Ulan terörist pkk nin uzantısı ypg. Hala anlamadın mı. abd nin sizinle işi bitince aynısını size de yapacak. Merak etmeyin sizi abd den önce biz temizleyecez. Kim bir zalime yardım ederse Allah o zalimi ona musallat eder. Allah bana yeter.
  Cevapla
 • Kurdi 10 ay önce Şikayet Et
  PKK YPG YPJ HPG PEŞMERGE hepsinin adı farklı olsada amaçları aynı. Bağımsız KÜRDİSTAN ı kurmak
  Cevapla
 • Vatansever Kürt 10 ay önce Şikayet Et
  Hepsinin amacı aynı olsa da topunuzun kökünü kurutmakta bizim vazifemiz.
  Cevapla
 • kürt ali 10 ay önce Şikayet Et
  bagımsız degil abd israil devetlerın teşaron develt kurmak demelisin
  Cevapla
 • tersinim 10 ay önce Şikayet Et
  ABD PKK elebaşılarının başlarına ödüller koymuş da.. Kimse bu palavarları inanmıyor. ABD ,işi gücü üçkağıt. Oyalama taktiği. Karizmaları çiziliyor, güvenililirliği yok oluyor haberleri yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Frey'den parmak ısırtan gol!
Mehmetçik'ten yaralı teröriste şefkat eli