Türkiye'nin talebi kabul edildi! AİHM'den Selahattin Demirtaş kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Türkiye'nin Selahattin Demirtaş ile ilgili temyiz başvurusunu kabul etti. Demirtaş davası, AİHM Büyük Daire'de yeniden görülecek.

Türkiye'nin talebi kabul edildi! AİHM'den Selahattin Demirtaş kararı
Türkiye'nin talebi kabul edildi! AİHM'den Selahattin Demirtaş kararı
GİRİŞ 19.03.2019 12:22 GÜNCELLEME 19.03.2019 12:22
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Kasım 2018'de, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş davasında verdiği "serbest seçim hakkının ihlal edildiği" ve "görünürün dışında gizli ve siyasi bir amaçla tutukluluğunun devam ettirildiği" şeklinde bir karar vermiş ve Demirtaş'ın tutuksuz yargılanması talebiyle serbest bırakılmasını istemişti.

 

 

Türkiye'nin sert tepkiyle karşıladığı o kararda bugün ise yeni bir gelişme yaşandı. AİHM, Türkiye'nin Selahattin Demirtaş ile ilgili temyiz başvurusunu kabul etti. Demirtaş davası, AİHM Büyük Daire'de yeniden görülecek.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Mustafa çınar 6 ay önce Şikayet Et
  Reis onlara gereken cevabı verecektir
  Cevapla
 • Ümit 6 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkenin askeri ni öldürenleri destekleyenlerle aynı ülkede yaşadığım için lanet olsun yazıklar olsun bunlara oy verenlere avrupada terörden bukadar asker ölse ne olurdu acaba bizim güneydoğu milleti sizlerede lanet olsun bunları destekliyorsunuz utanın
  Cevapla
 • Düzgün Adam 6 ay önce Şikayet Et
  Netice olarak, "Türkiye sen haklıymışsın" denilmeyecek; ilk kararı onaylayacak ve Demirtaş'ın haksız yere tutuklandığı AIHM'since tescillenecek. Ondan sonra ne olacak? Ona kafa yormakta fayda var.
  Cevapla
 • rojda panzer 6 ay önce Şikayet Et
  yorumcular , yanlış anlamış olazı. AiHM Türkiyenin müracaatını kabul ediyor ,içerieki hain başının değil
  Cevapla
 • Çiçek 6 ay önce Şikayet Et
  Ya bu adama bence ağır ceza verilmeli ülkeyi tehtit eden savaş çıkarmak için uğraşan biri bize düşman ANLASANIZA vekilliği alınmalı bence
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
KKTC'de iktidardan bomba Mustafa Akıncı hamlesi!
MSB, öldürülen terörist sayısını açıkladı