AB'ye Türkiye uyarısı: Ya konu dışı kalacak ya daha kötü şeyler olacak

Türkiye dostu eski İsveç Başbakanı Carl Bildt, AB’nin Türkiye ile ilişkileri bozmak da dahil bir dizi eylemle yönünü iyice şaşırdığını ve yakında ''konu dışı'' kalabileceğini belirtti.

AB'ye Türkiye uyarısı: Ya konu dışı kalacak ya daha kötü şeyler olacak
AB'ye Türkiye uyarısı: Ya konu dışı kalacak ya daha kötü şeyler olacak
GİRİŞ 22.07.2019 08:27 GÜNCELLEME 22.07.2019 08:35
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Bir dönem İsveç’in başbakanı ve dışişleri bakanı olarak da görev yapan ve görev süresi boyunca Türkiye’yi destekleyen açıklamalarda bulunan Carl Bildt, Financial Times gazetesine bir makale yazdı.

 


TÜRKİYE ÖRNEĞİNİ VERİP UYARDI

Avrupa'nın yönünü şaşırdığını ve günümüz siyasetine ayak uyduramadğını söyleyen Bildt, ''Avrupa, güç rekabetinin olduğu bir çağda konu dışı kalma riskiyle karşı karşıya. Avrupa'nın kendisine sorması gereken soru şudur: Diğer 3 dünya gücüyle (ABD, Rusya ve Çin) yan yana mı olacak yoksa basitçe onların oyun sahasının zeminini mi oluşturacak'' ifadelerini kullandı. 

Bildt, Türkiye ile AB ilişkilerini de masaya yatırdı. Balkanlar ve Orta Doğu’nun da çok karışık bir süreçten geçtiğini hatırlatan Bildt, Avrupa'nın kendini yeniden düzenlemesi gerektiğini söylerken, ''Mülteci krizinde Türkiye ile ilişkiler ters istikamete gitti. AB büyük güçlerin mücadele ettiği bu yeni çağda ciddi bir oyuncu olmak zorunda yoksa ya konu dışı kalacak ya daha kötü şeyler olacak'' dedi.

 

 

YORUMLAR 21
 • ADALET 4 ay önce Şikayet Et
  acil olarak mülteci anlaşmasını dondurun geri kabulü iptal edin söz verdikleri hangi şeyi yaptılar bunun bir karşılığı olmalı anlamalılar ki TÜRKİYE çantada keklik değil biz avrupanın mülteci havuzu değiliz bırakın gitsinler hatta bulun bir eski gemi doldurun gönderin limanın birinden 10 bin kişi bakalım ne yapıyorlar
  Cevapla
 • Vatandas 4 ay önce Şikayet Et
  size katiliyorum aynen dediginiz gibi ne bu kendini bilmez konusmalar
  Cevapla
 • tunctunc 4 ay önce Şikayet Et
  Bence avrupalilar mültecilere müslüman olduklari icin ve onlarla ilgili bir $ey olmadigini Türkiyenin sorunu oldugunu anliyorlar..Avrupa müslümanlar ne ya$arsa ya$asin asla asla keyfini bozmaz kimildatmaz bile..Avrupayi iki lider cok cok iyi tanimi$di ve Türkiyeyede tanitmi$tir..Bir Rahmetli Erbaka hoca digeride Rahmetli bülent ecevit´dir.Avrupanin yüzü konusunda hala hic bir siyasetci avrupalilarin anliycagi bu iki siyasetci gibi konu$mami$tir
  Cevapla
 • tim 4 ay önce Şikayet Et
  Sayin suleyman soylu egede bi sure multecilere goz yumunda su ab bi sallansin...gorsunler bi anyayi konyayi...
  Cevapla
 • Celal 4 ay önce Şikayet Et
  Avrupa bu mültecileri bizim vatandaşımız zannediyor galiba.. Ne mecburiyetimiz var onları tutmaya? Hangi sözlerini tuttu bu Avrupa? Sürekli tehdit dili, sürekli insan hakları yok dayatmaları, tazminat ödemeye mahkum etmeler, soykırım yaptınız tehditleri, doğu akdenizden çıkın tehditleri, S-400 almayın vs.vs.. yeter artık!.. :(
  Cevapla
 • YADİGAR 4 ay önce Şikayet Et
  Biz şunu iyi anlamalıyız. Müslüman müslümanın kardeşidir. Müslümansa korumalıyız. Bizim dinimizde bırak müslümanı gayri müslim dahi olsa, eğer ateş altında kalmış ise, büyük felaketler altında kalmış ise ona yardım elimizi uzatmamız dinimizin emridir. Havadan savurmayı bırakalım. Bir insanı öldüren insanlığı öldürmüş gibi olurş bir insanı kurtaran da bir insanlığı kurtarmış gibi olur. Biz batının düşündüğü gibi düşünmek zorunda değiliz. Allah bize yeter.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın açılışını yaptığı Cambridge Camisini bir de böyle görün
BTK satışını yasakladı: Bu telefonları sakın almayın! Aralarında Xiaomi modeli de var