e-Okul 2.yazılı sınav sonuçlarını öğrenme sayfası! E-Okul giriş

İkinci dönemin başlamasıyla birlikte yazılı sınavlarda başladı. Binlerce öğrenci ve veli 2017 yılı itibariyle e-okul sınav sonuçları sorgulama sayfasına yöneldi. Peki 1 ve 2.yazılı sınav sonuçları açıklandı mı? İşte e-okul devamsızlık bilgisi öğrenme sayfası.

 • GİRİŞ04.05.2017 16:45
 • GÜNCELLEME04.05.2017 16:46
e-Okul 2.yazılı sınav sonuçlarını öğrenme sayfası! E-Okul giriş

2016 - 2017 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi 1 ve 2.yazılı sınavları başladı. Özellikle öğrenciler ve veliler e-okul üzerinden sınav sonuçlarını öğrenmeye çalışıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesi olan e-okul'dan sınav sonuçları ve devamsızlıkları kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İlkokul, Ortaokul ve Lise çağındaki öğrenciler ve velileri, 2017 Yılı içinde öğrencinin okul başarısını doğrudan belli eden sınav notlarını sorgulamak için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Karne Notu Sorgulama hizmetini kullanıyor. 

E Okul öğrenci giriş nasıl yapılır?

Yazılı sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

e-Okul sisteminin içinde neler var?

Devamsızlık Bilgileri
Haftalık Ders Programı
Not Bilgisi
Sınav Tarihleri
Pansiyon Bilgileri
Tercih sonuçkları

Yıl sonu başarı puanı nasıl hesaplanır?

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar181

 • Sude 7 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar benim e okul açılıyor ya sizinki !?
  Cevapla
 • Aleyna 7 ay önce Şikayet Et
  E okul neden açılmıyor ben bu işten çok sıkıldım
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Allahım inşallah erken açılır
  Cevapla
 • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Allahım inşallah erken açılır
  Cevapla
 • zeyt 7 ay önce Şikayet Et
  karabulut
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat