AÖF 3 ders yeni sınav tarihi belli oldu! AÖF yaz okulu kayıtları...

Anadolu Üniversitesi 2018 - 2019 bahar dönemi final sınav sonuçlarını açıkladı. Şimdide gözler mezun olmak isteyip bütünlemeye kalanlar için 3 ders sınavlarına çevrildi. Peki AÖF 3 ders sınavı ne zaman olacak? Bu sene ilk kez uygulanacak yaz okulu tarihleri belli oldu.

AÖF 3 ders yeni sınav tarihi belli oldu! AÖF yaz okulu kayıtları...
AÖF 3 ders yeni sınav tarihi belli oldu! AÖF yaz okulu kayıtları...
GİRİŞ 17.06.2019 09:59 GÜNCELLEME 17.06.2019 09:59
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

AÖF 3 ders sınavları için geri sayım başladı. Mezun olmak isteyen ve alttan 3 dersi kalanların girebileceği AÖF 3 ders sınavı 20 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktı. Fakat yeni bir açıklama ile sınav tarihi değişti. Yapılan duyuruda ''Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2018-2019 Öğretim Yılı Akademik Takviminde yer alan ve 20 Temmuz 2019 tarihinde yapılması planlanan Üç Ders Sınav tarihi 27 Temmuz 2019 olarak değiştirilmiştir.'' açıklaması geldi. Bununa birlikte gözler AÖF yaz okulu sınavları için net tarih belli oldu. Peki bu sene ilk defa uygulanacak olan AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak?

 

 

AÖF YAZ OKULU NASIL OLACAK?

Açık ve uzaktan eğitimde Türkiye’nin dünya markası Anadolu Üniversitesi, bir ilke daha imza atıyor. Anadolu Üniversitesi, 2018-2019 öğretim yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açıyor. Yaz okulu, öğrencilerimize öğrenimlerini belirlenen süreden önce tamamlama fırsatı vereceği gibi, bütünleme sınavı taleplerinin de karşılanması anlamına geliyor.

Yaz okuluna, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrenciler başvurabilecek. Yaz okulu uygulaması mezuniyet aşamasına gelmiş fakat eksik derslerinden dolayı mezun olamayan öğrencilere; bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp tek dersi kalan öğrencilere; dönemlik ders seçme koşullarından dolayı geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayan öğrencilere mezuniyet açısından avantaj sağlayacak. Yaz okulu ayrıca bahar dönemi sonunda yapılan 3 Ders Sınavı Usul ve Esaslar gereğince sınava katılamayan öğrenciler için de bir şans olacak.

 

 

AÖF YAZ OKULU KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimine göre yaz okulu kayıtları 24 Haziran Pazartesi günü başlayıp, 28 Haziran Cuma günü bitecek. Öğrenciler yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilecek.11 hafta sürecek eğitimin ardından 14-15 Eylül tarihlerinde final sınavları yapılacak.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde açılacak yaz okulu dersleri, ilgili birim kurulunun kararı ve Anadolu Üniversitesi Senatonun onayıyla belirlenecek.  Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılacak ve bu sınavın başarı notuna katkısı yüzde 100 olacak.

YORUMLAR 5
 • ayşe 4 ay önce Şikayet Et
  Ama nasıl yapılacağı hakkında bilgi yok.İnternetten canlı ders şeklindemi olacak
  Cevapla
 • Sanem 4 ay önce Şikayet Et
  Yaz okulunun 3 dersten farkı ne
  Cevapla
 • Sebahat 4 ay önce Şikayet Et
  Yaz okulunda 2ders olur mu
  Cevapla
 • bedrettin 4 ay önce Şikayet Et
  Yaz okulu ilahiyat yok galiba
  Cevapla
 • haticemm 4 ay önce Şikayet Et
  şükür mezunum
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Meğer bu bilgilerin çoğunu yanlış biliyormuşuz!
Michael Doran: YPG, PKK'nın Suriye koludur