Mersin Liseleri taban / tavan puanları (kontenjan & LGS) 2019 MEB yüzdelik

Lise öğrenimini Mersin'de devam ettirecek öğrencileri yakından ilgilendirecek 2019 Mersin liseleri taban puanları belirlendi mi? LGS sınav maratonunda yerini alan ve sınav sonuçlarına ulaşanlar Mersin nitelikli okulların yüzdelik dilimleri sorgulamasına hız kesmeden başladı. Tercih zamanının başlamasına sayılı bir süre kalmışken Mersin'deki liselerin puanları bütün ayrıntılarıyla paylaşılacak.

GİRİŞ 01.07.2019 09:57 GÜNCELLEME 01.07.2019 09:57

Mersin lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Mersin liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Mersin nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

 

 

Lise tercihlerini belirlerken Mersin kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Mersin liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Mersin taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Mersin LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz...

 

 

mersin liseleri taban puanlarımersin nitelikli okulların yüzdelik dilimleri

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump'ın Türkiye mesajı sonrası Dolar'da son durum!
Rusya'dan yeni füze denemesi!