23 kişilik minbüs devrildi: 1 ölü, 38 yaralı

Zonguldak'ın Muslu Beldesi'nde sabah 1 kişinin ölümü, 40 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan midibüs kazasının meydana geldiği yol, bölge halkı tarafından ulaşıma kapatıldı.

23 kişilik minbüs devrildi: 1 ölü, 38 yaralı
23 kişilik minbüs devrildi: 1 ölü, 38 yaralı
GİRİŞ 19.08.2013 19:13 GÜNCELLEME 19.08.2013 19:13

Beldenin yakınındaki Türkali Köyü'nde toplanan yaklaşık 250 kişi, Çaycuma İlçesi'ne bağlı Filyos Beldesi ile Zonguldak arasındaki tek şeritli dar yolda daha önce çok sayıda ölümlü ve yaralanmalı kaza meydana geldiğini belirterek, yolun yapılmasını istedi. Midibüs kazasında yaralananların yakınlarının da aralarında bulunduğu halk, jandarmanın uyarılarına rağmen yolu ulaşıma açmadı. Bu sırada yolun her iki tarafında araç konvoyu oluştu.

Kalabalığın eylemi südürmesi üzerine gelen Zonguldak Vali Vekili Ahmet Mailoğlu, halkı ikna etmeye çalıştı. Vali Vekili Mailoğlu'nun çabalarıyla ikna olan halk, yolu ulaşıma açtı. Köydeki okulun bahçesinde toplanan kalabalık, Vali Vekili Mailoğlu'ndan yolun bir an önce yapılmasını ve kaldırılan yolcu treni seferlerinin yeniden başlatılmasını istedi.

Vali Vekili Mailoğlu da halkın yanında Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerini arayarak durumu anlattı. Vali Vekili Mailoğlu, telefonu kapattıktan sonra da yarın Karayolları yetkilileriyle yolda inceleme yapacaklarını söyledi. Vali Vekili Mailoğlu ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları yetkilileriyle görüştüğünü, tren seferlerinin yeniden başlatılması konusunu takip edeceğini söyledi. Kalabalık, daha sonra dağıldı.

YORUMLAR 1
  • Ahmet Gül 4 yıl önce Şikayet Et
    orada toplananlara bu yol evvelce daha emniyetlimiydi?. veya hükümetmi bu yolu emnşyetsizleştirdi daha önceki yönetimlere neden sesiniz çıkmazdı, Ata sözü{ meyve veren ağacı taşlarlar !
    Cevapla
DİĞER HABERLER
 İYİ Parti'de istifa şoku! Topluca bıraktılar
Erdoğan paylaştı! Tüyleri diken diken eden film