'Paralel yapı'nın dehşete düşüren ses kayıtları

Yargı darbesiyle AK Parti hükümetini devirmek için art arda operasyonlar yapan paralel yapının yüksek yargı üyesi hakim ve savcılara yönelik talimatlarını içeren ses kaydı ortaya çıktı.

'Paralel yapı'nın dehşete düşüren ses kayıtları
'Paralel yapı'nın dehşete düşüren ses kayıtları
GİRİŞ 15.02.2014 06:54 GÜNCELLEME 15.02.2014 13:42

Ankara'daki hakim ve savcılara dinletildiği belirtilen kayıttaki ifadeler şok etkisi yarattı. 19 maddenin sıralandığı kayıtta "Hizmetin bekaası için Türkiye'nin feda edilebileceği", "takiyye, inkar  ile her yolun kullanılabileceği", "insanların zaaflarıyla tehdit edileceği", "Seçimlerde yüzde 65 ile bile gelseler dosyalarla götürüleceği" gibi dehşet ifadeler dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan'dan 'Uzun' diye sözedilen kayıtta "MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun'u götürmek istiyor" deniliyor.

Seçimlerden galip çıksa bile

Kayıtta, AK Parti'nin seçimlerden galip gelmesi halinde yargı darbeleriyle götürülmesinin hedeflendiği şöyle dile getiriliyor: "Ok yaydan çıktı bir kere. Bu safhadan sonra geri dönüş 'yok olmamız' anlamına gelir. Onun için tüm imkanlar kullanılarak taarruz tek yoldur. Önümüze kim çıkarsa ezip geçeceğiz. Seçimlerde yüzde 65 ile bile gelseler, dosyalarla götürmek zorundayız. 44 yılda ördüğümüz hırkayı 'buyrun siz giyin' diyecek değiliz." Kayıtta, istenilen sonucun alınması için "Komünist, faşist, Alevi ve CHP'li farketmez herkesle ittifak edin" talimatı veriliyor.

Gerekirse Türkiye feda edilir

Yüksek yargı mensuplarına yağdırılan telkinler bunlarla sınır değil. 'Hayrı kesir için şerri galil irtikap edilir' (Büyük bir fayda için küçük kötülük yapılabilir) denilerek örgütün çalışma prensipleri belirtililiyor. "150 devlet içinde hizmet hareketimiz ve müesseselerimiz var" ifadesiyle başlayan kayıtta "Bu hizmetin bekaası için gerekirse Türkiye feda edilir. 5 bin savcı o kadar hakim, onbinlerce polis ve asker şehit olmaya hazır. Kayıplar önemli değil. Türkiye'deki mücadelede ABD'nin yanında yer alırsak güçlü çıkarız" ifadeleri yer alıyor.

Yıpratmak için her yolu kullan

Şok kayıtta, hükümeti yıpratmak için her türlü yolun kullanılması gerektiği dile getirilerek şu talimatlar veriliyor: "Tedbir, inkar ve takiyye ile her yolu kullanarak mücadele edeceksiniz. 93'ten sonra mütevelli olanlara yetki verilecek. 93'lü yıllarda hizmete girenler bugün yapılıp söylenenleri geçmişle mukayese edip sorguluyorlar. Bunlarla bir sonuca varmamız mümkün değil. İstişareye tabi olunacak. Orada tebliğ edilenlere mutlak itaat edilecek. Başbakan bu gücü tahmin edemediği için baş edeceğini düşünüyor."

Herkesi zaaflarıyla baskı altına alın

Fişlemelerle birçok kişinin bilgilerinin ellerinde olduğunu ve gerekirse bunların kullanılacağının belirtildiği kayıtta şöyle deniliyor: "Bütün bilgiler her alanda amir, memur, hakim, savcı, asker, general, vali, müsteşar, esnaf ve talebe sayı ve özellikleriyle masamızda. Herkesi her an 'hain ilan ediliriz' endişe ve baskısı altında tutun. Gerekirse zaaflarını açıklamakla tehdit edin. Hizmetimizi muhafaza için güçlü olandan yana olmak esas düsturumuz olmalı. Türkiye'deki mücadelede ABD'nin yanında yer alırsak güçlü çıkarız."

Uzun'un gitmesi için halisane dua edin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan kayıtta, Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın da açıkladığı "Uzun adamın ölmesini bekliyorlar" sözünü doğrular ifadeler yer aldı. Kaydın o bölümü ise şu ifadeleri içeriyor: "Üç yıldır Uzun'un ölümü için dua ediliyor. Hala ayakta. Demek ki halisane dua etmiyorsunuz. MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun'u götürmek istiyor. Bize de onun akılsız davranışları yüzünden '159 ülkedeki okullarınızı kapatırız ya da RTE'yi götürüsünüz' diyorlar. Hizmetimizin selameti için 1 kişi veya ülke gitse ne olur."

YORUMLAR 54
 • Metin MERT 4 yıl önce Şikayet Et
  Ya Rabbim.. Sen Devletimize, Milletimize ve tüm islam alemine iyilik ve dirayet ver. Sen bize karşı olanlara fırsat verme yarabbi. Sen devletimizi yöneten ve müslüiman olan başbakanımıza ve onun mesai arkadaşlarına yar ol yardımcı ol. Sen birliğimizi ve huzurumuzu bozmak isteyen her kim varsa onları ıslah eyle, ıslah olmaları mümkün değilse kendi kurdukları tuzaklara kendilerini düşür ki ibret alsınlar, bundan da ibret almazlarsa sen onlara Kahhar isminle muamele eyla Yarabbim. Amin Amin Amin...
  Cevapla
 • hakan asil 4 yıl önce Şikayet Et
  rabbin de bir hesabı var. Bu tip söylemler ancak müslümanları zayıf düşürür. Hizmet bindiği dalı kesti bu doğru. Lakin bu kayıtda konuşan kim, kaset nerden geldi, kaset gerçekmi. Yani bu kadar alçalabileceklerine inanması zor. Bu insanların yıllarca başarılarını duyduk. Oysa şok üstüne şok yaşıyoruz
  Cevapla
 • Vurdum Duyar 4 yıl önce Şikayet Et
  Amin deyin !. Allah'ın izniyle HASTA ADAM ÖLMEYECEK ! Buda benim Alemleri yaratan Duamdır. Allah'ım Bize Hasta Adam diyenlere üstünden ordularını eksik etme ve senin dinin için canını veren bu millete ve bu milletin yanında olan milletlere kıyamete kadar ordularınla yardım et ve bizi onların silahlarından daha üstün silahlarla güçlendir. AMİN...
  Cevapla
 • emrah dönmez 4 yıl önce Şikayet Et
  Güç hayranları. Neden amerika dan dönmediği belli oldu...
  Cevapla
 • hakkı coşkun 4 yıl önce Şikayet Et
  yalanlara inanmayın. inanırsanız ülkede huzur kalmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya çıldırdı! Türkiye'ye saldırıyor
SGK müjdeyi verdi! Maaşlar toplu ödenecek