TSK'dan El Bab için son dakika açıklaması!

TSK, El Bab'da büyük ölçüde kontrolün sağlandığını açıkladı.

 • GİRİŞ17.02.2017 11:02
 • GÜNCELLEME18.02.2017 00:16
TSK'dan El Bab için son dakika açıklaması!

Açıklamada "Hudut güvenliğini sağlamak, DEAŞ tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş kimselerin yurtlarına dönüşüne katkı sağlamak ve sivilleri korumak/yaşanan terör olaylarından zarar görmesini engellemek maksatlarıyla icra edilmekte olan harekâtta, TSK tarafından desteklenen ÖSO’nun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 229 meskûn mahal ve 1.910 km²’lik alan kontrol altına alınmıştır.

BAB-TADİF KAVŞAĞINDA KONTROL SAĞLANDI

09 Aralık 2016 tarihinde başlayan El Bab Harekatı’nda şehir batıdan, doğudan ve kuzeyden kuşatılmış, güney kesimi kontrol eden Halep-Münbiç arasındaki anayol dost unsurların kontrolüne geçmiş, Bab-Tadif kavşağında kontrol sağlanmıştır.

MAHALLELERE ULAŞILDI

Şehrin mahallelerine ulaşılmış olup El Bab’ın, büyük bir bölümünde kontrol sağlanmış; arama/tarama faaliyetleri kapsamında şehrin tamamen kontrolüne yönelik planlı harekâtın icrasına devam edilmektedir.

HEDEFLERİN SAYISI AZALDI

09-15 Şubat 2017 tarihleri arasında 185 terörist (166 DEAŞ, 19 PKK) etkisiz hale getirilmiş, 3 cephanelik, 7 araç (3 patlayıcı madde yüklü araç, 2 silahlı araç ve 2 silahsız araç), 3 komuta merkezi, 213 bina ve 10 savunma mevzii imha edilmiştir. Sayıları belirgin ölçüde azalmış olsa da tespit edilen hedeflerin etkisiz hale getirilmesine devam edilmektedir.

PYD'NİN AFRİN'DEN DOĞUYA...

DEAŞ’ın bölgeden temizlenmesine yönelik harekât sürdürülürken; PKK/PYD terörist unsurlarının Afrin’den doğuya, Münbiç’ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir" denildi.

Etiketler

Yorumlar28

 • Diyar-ı Bekır 1 yıl önce Şikayet Et
  RABBİM Bedır ordusunun hatırına; Ordularımızı muzaffer eylesin. İnşaALLAH
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yar yardıcıları olsun. İnşallah sıra Aynel Arap Zaferin tacı oradan geçiyor
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Taktik 1 yıl önce Şikayet Et
  Tsk yiğitlerimiz sağ gösterip sol vursunlar. Yani afrini aradan çıkarır inşallah. Allah yar ve yardımcıları olsun . Aminn.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • TÜRKİYE 1 yıl önce Şikayet Et
  Hay maşaAllah
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • elemançini 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun emeği geçenlerde sırada diğer terör örgütü var mümbiç ve Afrin de temizlenecek inşallah.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat