Trabzon'daki terör saldırısında "Türk Tarık" izi

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında bugün biri sivil 2 kişinin şehit edilmesi ve bir güvenlik görevlisinin de yaralanması olayını gerçekleştiren terörist grup deşifre edildi.

GİRİŞ 12.08.2017 06:23 GÜNCELLEME 12.08.2017 09:01

Son yıllarda Karadeniz'de, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde saldırılarını sıklaştıran terör örgütü PKK’nın bölgede bulunan grupları ve sorumluları biliniyor. Bu grupların başında ise “Türk Tarık” kod adlı Barış Öner ve “Cudi Zaza” kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor.

‘Yeşil liste’ olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin’in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin'in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Keşke yakalanmasa yakalanırsa nice kahramanların parası ile beslenecek inşaallah bi çatışmaya girerde geberir soysuz abd köpeği
  Cevapla
 • Muşli Deniz 11 ay önce Şikayet Et
  Ne yani buda kk gibi türk mü
  Cevapla
 • Yusuf 11 ay önce Şikayet Et
  Bu adam artvin Şavşat lı olamaz kesin Ermeni tohumudur bunun babası anası Artvin'de yaşayamaz zaten
  Cevapla
 • Umut Yasin 11 ay önce Şikayet Et
  Sevgili kardeşim o bölge yoğun gürcü nüfusun yaşadığı bir bölge. Her türlü radikal sol terör örgütünün Türkiye deki merkezlerinden biri. O bölge insanının çok büyük bir kısmındaki devlet ve islam düşmanlığını görseniz ağzınız açık kalır.
  Cevapla
 • Hamidiye süvarisi 11 ay önce Şikayet Et
  Türk tarık kod adlı ama aslı kripto ermeni tarık.Devletimiz yakaladığı yerde kafasına sıksın.
  Cevapla
 • isimsiz 11 ay önce Şikayet Et
  Trabzon'da çalışacak insanın kökü mü kesildi her türlü insana fındık toplatıyorsunuz. Ondan sonra nerden geldi nasıl geldi hesabı yapıyorsunuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mesut Özil Alman milli takımını bıraktı!
Ankara'dan havalanmıştı! İner inmez patlama oldu