ÖSYM: Yerleştirilmelerde hata yapıldı!

ÖSYMpuanlamada hata yapıldığını, bin 110 adayın yerinin değiştiğini ve bin 626 adayın ÖSYS'de yeniden yerleştirildiğini duyurdu.

 • GİRİŞ12.08.2017 11:55
 • GÜNCELLEME12.08.2017 12:36
ÖSYM: Yerleştirilmelerde hata yapıldı!

İşte ÖSYM'nin yaptığı açıklama;

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C'nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde 'ek puanlı yerleştirme puanları' yerine 'ek puansız yerleştirme puanları'nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

1110 ADAYIN YERLEŞMESİ DEĞİŞTİ, 1628 ADAY YENİDEN YERLEŞTİRİLDİ

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

Etiketler

Yorumlar103

 • Mer ne 7 ay önce Şikayet Et
  Biz sinavda kodlama hatasi yaosak sinav yanar osym koca hatayi bir ozurle orter
  Cevapla
 • emekli 7 ay önce Şikayet Et
  ne demek hata yaptı bugüne kadar yapılan hataların haddi hesabı yok o 2000 yakın öğrenci kazandım diye ailecek sevinecek kaydını yaptıracak ünüversiteye gidecek sonrada atılacaklar psikolojileri ne olur o çoçukların nasıl bir merhamet sahibi bunlar yahu hiçmi vicdan yok bunlarda
  Cevapla
 • bilmek 7 ay önce Şikayet Et
  ülkeyi ne hale getirdiler... inanılır gibi değil...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Yök 7 ay önce Şikayet Et
  bu yök başkanı acilen görevden el çektirilmeli sadece bir hata değilki
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Tuba 7 ay önce Şikayet Et
  Canlarının istediği gibi at oynatmaya devam ediyorlar. Mağdur olan arkadaşların veballerini nasıl ödeyecekler? Sorun büyük ama çözüm için hiç çaba harcamıyor gibi geliyor..
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat