Erdoğan uyarmıştı: İlk heykel kaldırıldı!

Şanlıurfa'nın Harran İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Anıtı'nda yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tanka eliyle 'dur' işareti yaptığı heykeli kaldırıldı.

GİRİŞ 13.09.2017 12:38 GÜNCELLEME 13.09.2017 12:50

Harran Belediyesi tarafından FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz'daki darbe girişimi ardından ilçe girişine halkın darbecilerden ele geçirip üzerinde Türk bayrağı açtığı tank ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eliyle 'Dur' işareti yaptığı heykelden oluşan anıt yapıldı.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinin unutulmaması amacıyla yaptırılan anıttaki Erdoğan heykeli, Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad'a benzetilmesi üzerine artan tepkiler üzerine yıkılıp yeniden yapıldı. Anıtta bulunan Erdoğan heykeli, bu sabah henüz bilinmeyen nedenle yerinden kaldırıldı. Kaldırılan heykelin yerine ise '15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız' yazılı tabela konuldu. Tank ve insan figürlerinin halen yerinde olduğu anıttaki Erdoğan heykelinin kaldırılmasıyla ilgili belediyeden açıklama yapılmadı.


 

ETİKETLER
Şanlıurfa
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • yasin 9 ay önce Şikayet Et
  Adam gibi adam boşuna demiyorlar . Seni allah için çoksevdik . İnş bu İslamdiyarinda insanlar sayende mutlu ve huzurlu yaşarlar. Ömrünuzun olsun.
  Cevapla
 • Sinan 9 ay önce Şikayet Et
  Böyle yalakalıklar ucuz siyasete giriyor. Bunlar henüz Tayyip Erdoğanı tanımamışlar galiba.
  Cevapla
 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  her türlü heykel haramdır. çirkinliktir. kaldırılması isabet olmuş
  Cevapla
 • ali 9 ay önce Şikayet Et
  galipolan allahtir
  Cevapla
 • fikret 9 ay önce Şikayet Et
  benzemediğinden değil efendi ! HARAM olduğundan kaldırıldı.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Taksicilerden bir ricam var...
Bilinmeyen yönleriyle Erdoğan