YPG'nin sivilleri katlettiği anlar kamerada!

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait insansız hava aracının geçen pazartesi görüntülediği anlarda, terör örgütü YPG/PKK mensubu iki kişinin Afrin'de Kurayriyah köyü çıkışında Ramadiyeh köyüne giden yola el yapımı patlayıcı (EYP) yerleştirdikleri görülüyor.

 • GİRİŞ08.03.2018 19:50
 • GÜNCELLEME09.03.2018 10:07
YPG'nin sivilleri katlettiği anlar kamerada!

Sırtlarında Kalaşnikov marka silahlar taşıyan iki terörist, çok sayıda EYP'yi yolun kenarlarına tuzakladıktan sonra, biraz daha ilerleyerek bir miktar daha patlayacı yerleştiriyor.

İHA'ların takibi, TSK karargahında değerlendiriliyor. Hava unsurları harekete geçiyor. İki teröristin etkisiz hale getirildiği anlar İHA görüntülerine yansıyor.

 

 

Bu arada İHA'nın kadrajına, bir kamyonetle köylerinden çıkmak isteyen siviller giriyor.

Tuzaklanan yolda ilerleyen araç, teröristlerin döşediği patlayıcıya çarpıyor. 

Hasar gören araç az ileride duruyor.

Kamyonetteki siviller, önceki patlamanın paniğiyle aracın kasasından aşağı atlayarak çevreye kaçışmaya başlıyor.

İHA görüntülerinde, bazı sivillerin araziye kaçtığı esnada EYP'ye basılması üzerine patlama meydana geliyor.

Hadisenin yaşandığı pazartesi günü terör örgütü YPG/PKK işgalinde bulunan Kurayriyah köyü, ertesi gün TSK ve Özgür Suriye Ordusu tarafından ele geçirildi.

3 ÇOCUĞUNU KAYBETTİ

Olaydan yaralı kurtulan 60 yaşlarındaki Muhammed Nur Alo, Kurayriyah köyünün ÖSO kontrolüne girmesinin ardından bölgeye ulaşan AA muhabirine açıklamada bulundu. 

Alo, hadisenin yaşandığı gün amaçlarının kamyonetle daha güvenli buldukları Ramadiye köyüne geçmek olduğunu anlattı.

Alo, "Evimden 100 metre ilerde ilk mayına yakalandık ancak araç durmadı.15 metre sonra ikinci mayının üzerinden geçtik ve patladı. O an olan oldu." diye konuştu.

Araçta 36 kişi olduklarını söyleyen Alo, şöyle konuştu:

"Kafirler, 150 metre ileriye bomba döşemişler. Araçtakilerin çoğu kadın ve çocuklardan oluşuyordu. Yazık değil mi? 2 oğlum ve beraberlerinde bir kızım şehit oldu. Bir de genç vardı. Şu an hastanede durumu nasıl bilmiyoruz. Mayınları sivillerin geçtiği asfalt yola yerleştirmişlerdi. Bombayı gizledikleri yer asfalt. Bunun günah olduğunu bilmiyorlar mıydı? Bak, burada gitti çocuklarım. Yazık değil mi? Kız çocuğum daha 3 aylık bebekti. Ne suçu vardı?" şeklinde konuştu.

Terör örgütü YPG/PKK'ya tepki gösteren Alo, "Yazık değil mi? Kızımı iki parça halinde bulduk. Allah onları bildiği gibi yapsın onları hiç affetmesin. Ne bu dünyada ne de ahirette." ifadelerini kullandı.

Çocuklarının mezarı başında da güçlükle konuşan acılı baba Alo, şunları kaydetti: 

"Çocuklarım Hüseyin ve Mahmut ve kızımı nasıl çıkardılar, nasıl buraya getirdiler bilmiyorum. Kafamdan ve kolumdan yaralanmıştım. Defin esnasında onlarla beraber değildim." 

Türkiye, Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda sivillerin insani erişimine gereken kolaylığı sağlıyor. Kızılhaç, Türkiye'nin verdiği güvenceler sayesinde Suriye içinden Afrin'e insani yardım ulaştırabiliyor. Terör örgütü YPG/PKK'nın kentten çıkışlara izin vermediğini vurgulamayı sürdürüyor.

Yorumlar28

 • mert 2 hafta önce Şikayet Et
  Alah sizi kahretsin inşallah. göz göre göre kazanamayacağınız bir savaştasınız. tek amacınız amerikaya biraz daha vakit kazandırmak. Türkiyeyi ve ordusunu meşgul etmek. Sırf amerika için bir köpek gibi geberiyorsunuz. Kadınlarınızı körpe kızlarınızı yaşlılarınızı peşkeş çekiyorsunuz bop projesi için. Size acıyan sizden daha köpektir. Ama işte gel gör ki orda sizden kat ve kat daha fazla sivil masum insan var. Siz namusunuzdan vazgeçmiş olabilirsiniz ama biz onurumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz. Biraz yavaş ilerleyeceğiz sırf siviller zarar görmesin diye ama siz teröristleri gebertirkende tadını çıkartmayı unatmayacağız
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Sİha vurmadı mı 2 hafta önce Şikayet Et
  Siha vurmadı mı o aracı da o iki pkklıyı da?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Daha dikkatli izle 2 hafta önce Şikayet Et
  SİHA larımız sivilleri vurmadı. Yalnızca o iki pkk lıyı gebertti. O sivilleri o canilerin döşediği patlayıcılar öldürdü
  Toplam 6 beğeni
 • Simo 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah korkusu olmayan canileri Allah islah etsin
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Afşinli 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah zalimlere hidayet vermez! Ayet var. Ancak kahreder.
 • fatih 2 hafta önce Şikayet Et
  Keşke sihalar tuzaklanan bomba düzeneğini de imha etselerdi iyi bir çözüm olabilirdi. :(
  Cevapla Toplam 19 beğeni
 • tahir 2 hafta önce Şikayet Et
  dünya bunu izlesin de pyd nin sivilleri katlettiğini görsün. özellikle şu abd sözcüsü yamuk kadına izletin.
  Cevapla Toplam 21 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat