Erdoğan, Şekerci hakkındaki şikayetinden vazgeçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde kendisini sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı paylaşımlarla 'Yüzüklerin Efendisi' filminin kötü karakteri 'Saruman’a benzeterek hakaret ve tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan oyuncu Selin Şekerci hakkındaki şikayetinden vazgeçti.

 • GİRİŞ14.03.2018 11:09
 • GÜNCELLEME14.03.2018 11:15
Erdoğan, Şekerci hakkındaki şikayetinden vazgeçti

İstanbul 44’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “Tehdit” ve “Kamu görevlisine hakaret” suçlarından 1 yıl 8 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan oyuncu Selin Şekerci ile şikayetinden vazgeçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı katılmadı. Şekerci’nin avukatı Nail Gönenli, müvekkilinin iş nedeniyle şehir dışında olduğunu söyledi. 

Duruşmada, hakim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel tarafından şikayetin geri alındığına dair dilekçe verildiğini söyledi.

 

 

“İFADE VERMESİ GEREKİR”

Hakimin, usul gereği Selin Şekerci’nin ifade vermesi gerektiğini hatırlatması üzerine Şekerci’nin avukatı Gönenli, suçlamanın “Kamu görevlisine hakaret” olduğunu belirterek, “Şikayetten vazgeçilmiştir” dedi.

Selin Şekerci’nin mazeretini kabul eden mahkeme, ifadesinin alınması için bir sonraki duruşmada hazır bulundurulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etiketler

Yorumlar15

 • Reis in izinde 1 hafta önce Şikayet Et
  Kendisine küfredenleri bile affeden yüce gönüllü liderimiz Erdoğan a diktatör diyenleri ALLAH kahruperişan eylesin. ALLAH Reisimize uzun ömürler versin
  Cevapla
 • Duyarlı Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  acırsanız acınacak duruma düşersiniz.
  Cevapla
 • ArtukBey 1 hafta önce Şikayet Et
  haddini bilmeze haddini bildireceksin izlemeyin şunları prim vermeyin artık
  Cevapla
 • fffff 1 hafta önce Şikayet Et
  bu vaz geçmeler devamını getiriyor. en ağır ceza ile cezalandırılmalı. biz reisi destekleyenler olarak hakkımızdan vaz geçmiyoruz. bu sadece ona değil, bizede. lütfen bizi üzme, vaz geçme
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ramo 1 hafta önce Şikayet Et
  Reis 15 temmuzu milat kabul ederek bütün davaları affetti. Ancak bundan sonrasını affetmeyecektir. Ayağınızı denk alın gezi zekalı sürüsü, merhametin bir sınırı var ve siz o sınırdasınız.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Duyarlı Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  acırsan acınacak duruma düşersin
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat