Hükümetten Adil Öksüz açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün eşi ve kayın biraderinin ABD'de görüntülenmesine ilişkin açıklamada bulundu. Kurtulmuş, ''Demokrasiye inanan bir ülkenin mutlaka bu FETÖ mensuplarını, hele Adil Öksüz gibi birini bir an evvel iade etmesi lazım.'' dedi.

Hükümetten Adil Öksüz açıklaması!
Hükümetten Adil Öksüz açıklaması!
GİRİŞ 14.06.2018 17:24 GÜNCELLEME 14.06.2018 17:24
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Kültür ve Turim Bakanı Numan Kurtulmuş, canlı yayınında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı.

FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün ailesinin ABD'de görüntülenmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, "Seçim ile FETÖ'ye karşı operasyonları birbirinden ayırt etmek lazım. Almanya ile ABD ile ya da bir başka müttefikimiz olan ülke ile geçmişimiz var. Bırakın müttefik olmayı herhangi bir şekilde demokrasiye inanan bir ülkenin mutlaka bu FETÖ mensuplarını, hele Adil Öksüz gibi birini bir an evvel iade etmesi lazım. Oralarda barındırmaları kabul edilebilir bir şey değil. Empati yapsınlar. Diyelim Almanya'da hükümeti yıkmak isteyen kişiyi biz ülkemizde barındırsak, aynı şekilde ABD'de hükümeti yıkmak isteyen kişiyi barındırmaya çalışsak... Bu kabul edilebilir bir şey değil. Hiçbir hukuka sığmaz. Bu ülkelerden beklentimiz bir an önce iade etmeleri" diye konuştu.

Muhalefetin FETÖ elebaşının iade süreciyle ilgili eleştirilerine yanıt veren Kurtulmuş, "İlk günden itibaren başta Feto'nun kendisi olmak üzere iade ile ilgili doyaları Türkiye vaktinde göndermiştir" dedi.

İade taleplerinin zamanında yapıldığını kaydeden Kurtulmuş, "Davaların her birinde Feto'nun bir numaralı sanık olarak yargılandığı davalar var, müebbet hapis aldığı sonuçlar var. İlgili ülkelere iletmiş olduk. Bunların sonuçlanması gerekirdi" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • REİS 8 ay önce Şikayet Et
  paran varsa butun batık ülkeler sahiplenir seni ulkenede vermez
  Cevapla
 • ugur btn 8 ay önce Şikayet Et
  Kendi adamları,niye versinlerki?
  Cevapla
 • kalemsiz şair.. 8 ay önce Şikayet Et
  ilk günden kelle almaya başlayacaktık ki tüm dünya tüm vatan hainlerii anlasınkiii bu toprak larda vatan hain lerine yer yok....
  Cevapla
 • TALHA 8 ay önce Şikayet Et
  batı demek kahrolmuşların ahlaken çökmüşlerin ve insan maskesi takanların oluşturduğu ve siyonist yahudilerin emri altına girmiş bir hristiyan oluşumudur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Geçen gün parti binasını niye kilitledin?
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi