İstenmeyen kadın: Piri

Türkiye hakkında olumsuz ilerleme raporları hazırlayan AP Türkiye Raportörü Kati Piri, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki temasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP’lilerle görüşmüştü.

İstenmeyen kadın: Piri
İstenmeyen kadın: Piri
GİRİŞ 21.10.2018 08:44 GÜNCELLEME 21.10.2018 09:04
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Piri, AK Parti yöneticileri ve bakanlarla da görüşmek istedi. Ancak Dışişleri Bakanlığının ‘üst düzey görüşme yapılmasını’ uygun bulmaması üzerine, randevu verilmedi. Kati Piri’nin Cumhurbaşkanının başdanışmanlarından Mehmet Uçum’la yapacağı görüşmenin de gerçekleşmediği belirtildi. Piri’nin bu durumu “Açıkçası iktidar partisi ile de bir görüşme olur diye bekliyordum. Benim için kötü bir sürpriz oldu”  diye değerlendirdiği ifade edildi.

Piri’nin yaptığı tek resmî görüşme TBMM Türkiye- AB Karma Komisyonu üyeleri ile oldu. Bu görüşmede de, milletvekilleri Türkiye için hazırlanacak yeni ilerleme raporunun objektif olarak ele alınmasını talep etti. Öte yandan, Avrupa Parlamentosunun iki yıl önce aldığı Türkiye ile müzakerelerin dondurulması kararının kaldırılması için de yoğun bir trafik yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemini öngören Anayasa değişikliğini bahane ederek alınan bu kararın geri alınması, TBMM Türkiye- AB Karma Komisyonu üyeleri, Avrupalı parlamenterlerle iletişime geçti. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Genel Kurulu’nda, komisyon üyeleri bu konuda bir sunum yapacak. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un da bir grup AP milletvekilline yeni hükûmet sistemine ilişkin sunum yaptığı öğrenildi. 

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • bender bey 1 yıl önce Şikayet Et
  ülkeye sokmayin böylelerini. işin kolayı
  Cevapla
 • Urfalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Az bile yapmışlar.
  Cevapla
 • refik 1 yıl önce Şikayet Et
  ab' ye gireceğiz ne olacak yani cennet mi vaad ediliyor bize ab'ye girme konusunda bu kadar kendimizi yıpratmamızın nedenini anlayamıyorum
  Cevapla
 • avcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadınla görüşenler bilmiyor mu bunun ithal hain olduğunu ... lütfen cevaplar mısınız...
  Cevapla
 • doğan 1 yıl önce Şikayet Et
  Topraklarımızda bize küfreden küffarları istemiyoruz. Almayın bunları ülkeye.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2 saat içinde 300 yıl dayanan ev yapıyorlar
Şeytanın aklına gelmeyecek "iltica" oyunu