ABD'de 'Türkiye' alarmı! Tüm istihbarat o rapor için harekete geçti

Habertürk yazarı Serdar Turgut, bugün ki köşesinde İran Dışişleri Bakanı Zarif’in Türkiye'ye yaptığı ziyaret ile ilgili çok önemli detaylara yer verdi. Turgut yazısında ABD istihbaratının Türkiye ziyareti sırasında Bakan Zarif’in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği söylenen raporun peşinde olduğunu dile getirdi...

ABD'de 'Türkiye' alarmı! Tüm istihbarat o rapor için harekete geçti
ABD'de 'Türkiye' alarmı! Tüm istihbarat o rapor için harekete geçti
GİRİŞ 21.04.2019 13:42 GÜNCELLEME 21.04.2019 13:44
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Amerika’nın birçok değişik birime dağılmış ve hayli de büyük olan istihbarat camiası 48 saattir Ankara’ya odaklanmış durumda.

 

 

Tüm casusluk camiası İran Dışişleri Bakanı Zarif’in Ankara’yı ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği söylenen raporun peşinde.

Bilindiği gibi Zarif  Şam’da Beşar Esad ile yaptığı uzun görüşmenin sonrasında Ankara’ya gelmiş ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra ortak basın toplantısında, Esad ile yaptığı uzun görüşme hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir rapor sunacağını söylemişti.

İSTİHBARAT CAMİASINDA ÜST DÜZEY ALARM

Bunun bilgisi Washington’a ulaşır ulaşmaz tüm istihbarat camiasının tam anlamıyla üst düzeyde alarma geçmiş olduğunu söyleyebilirim.
Tüm yönetim birimleri Astana sürecinde ortak çalışmakta olan İran ile Türkiye’nin Suriye konusunda neleri konuştuklarını ve Esad ile yapılan konuşmanın içeriğini merak ediyorlar.
Meselenin Suriye ile ilgili olduğu kesin de Amerikan tarafı Rusya’nın bilgileri kendisinden önce alacağına emin bu yüzden burada rahatsızlık had safhaya ulaşmış durumda.

FIRAT'IN DOĞUSUNDA NELER OLACAK

Buradaki yetkililer özellikle Fırat’ın doğusu ile ilgili yeni bir kararın alınıp alınmadığını ve alındıysa da bunun işbirliği yapmakta oldukları YPG/PYD gücünü nasıl etkileyeceğini merak ediyorlar. 
Anlayacağınız Suriye’de yeni gelişmelerin olmasının tam eşiğinde Ankara’nın yaptığı bu manevra Amerika’yı tamamen rahatsız etti ve hazırlıksız yakaladı.

MOSSAD'DAN YARDIM İHTİMALİ

Bazı kaynaklarım Amerika’nın bu konu hakkında bilgi almak için İran’daki Mossad varlığından yardım isteyebileceğine dikkat çekiyorlar.
Aynı kaynaklar yapılan temaslar üst düzey koruma altında olduğundan NSA’in elinde konuyla ilgili yeterli bilgi olmayabileceğini de söylediler.
NSA Amerika’nın elektronik dinelmelerini yapmakta olan National Security Agency.
Anladığım kadarıyla Amerika şu anda bilgi toplama faaliyetini sündürürken bir yandan da Ankara’dan gelebilecek sürpriz bir adım için hazırlıklarını da sürdürüyor.  

 

 

YORUMLAR 47
 • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  Raporu hazırlayan hazırladığı raporun peşine düşer mi? Azıcık akıllı olsak dünyayı titreteceğiz lakin yok olmayınca olmuyor demekki.
  Cevapla
 • Evlad-ı Fatihan 5 ay önce Şikayet Et
  Artık ne eski Türkiye , ne de eski dünya olacak...Yeni Dünya Düzeni ve Yeniden Büyük Lider Türkiye için geri sayım başladı İnşAllah...!
  Cevapla
 • bekir cizmeci 5 ay önce Şikayet Et
  Soyle diyorum gostere goster bir vursak da amerika vietnami bir kez daha hatirlasa..
  Cevapla
 • enver 5 ay önce Şikayet Et
  şu şeytan abd ve İsrail in Şap'a oturacağını günü iple çekiyorum.
  Cevapla
 • saolasin 5 ay önce Şikayet Et
  inşallahaaaaaaaaaaaa
  Cevapla
 • Batu 5 ay önce Şikayet Et
  Elinizdeki telefon evinizdeki tv beyinli araba bunlar ile sizi dinleyip takip edebiliyorlar bide yeni kimlikler çıktı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Çekilmesi beklenen YPG'li teröristlerden peş peşe saldırı
Erdoğan'dan silah ambargosu kararı alan ülkelere tokat gibi sözler