Adalet Bakanlığı 5 bin 970 personel alımı! Başvurular ne zaman?

Adalet Bakanlığı çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere 5 bin 970 personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından adaylar başvuru şartlarını ve ilanın detaylarını araştırmaya başladı. Peki Adalet Bakanlığı 5.970 personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı 5 bin 970 personel alımı! Başvurular ne zaman?
Adalet Bakanlığı 5 bin 970 personel alımı! Başvurular ne zaman?
GİRİŞ 29.06.2019 10:17 GÜNCELLEME 29.06.2019 10:17
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan 5 bin 970 sözleşmeli personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar farklı kadrolarda görevlendirilecek. Buna göre, Bakanlık bünyesinde 276, Personel Genel Müdürlüğünde 4 bin 424, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı için bin 99, Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğünde 171 personel çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere istihdam edilecek. Ayrıca, Bakanlık bünyesinde merkezde çalıştırılmak üzere sözlü sınavla 8 avukat, 37 destek personeli, taşrada da 3 diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), 45 destek hizmet personeli (hizmetli), 98 psikolog ve 85 sosyal çalışmacı sözleşmeli personel alımı yapılacak. Peki başvuru şartları neler? İlana başvurular ne zaman yapılacak?

 

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, 3 bin 71 zabıt katibi, bin 169 mübaşir, 96 şoför, 58 teknisyen ve 30 aşçı olmak üzere toplamda 4 bin 424 adli ve idari yargıda görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımında bulunacak.

 

Ayrıca adaylar, 1-16 Temmuz tarihleri arasında mesai bitimine kadar sadece bir ünvan için ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına yapabilecek. Adaylardan KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almış olma şartı aranacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adalet Bakanlığı memur personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise  mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi şartlar aranır.

1099 İCRA KATİBİ ALIMI

Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavı sonucuna göre, bin 99 sözleşmeli icra katibi alımı gerçekleştirecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların, ilgili KPSS puan türlerinden 70 ve daha yukarısı puan almaları gerekiyor. Adaylar başvurularını 1-16 Temmuz tarihleri arasında ilgili adalet komisyonu başkanlıklarına gerçekleştirebilecek.

SÖZLÜ SINAVLA 171 PERSONEL ALINACAK

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü, sözlü sınavla 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim olmak üzere erkek adaylar arasında toplam 171 sözleşmeli personel alımında bulunacak. İlana göre, adayların başvurularını şahsen 22 Temmuz ile 7 Ağustos tarihleri arasında mesai bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına yapabilecek. Posta yoluyla yapılacak başvurular geçersiz sayılacak.

Sözlü sınava KPSS'nin ilgili puan türlerinden en yüksek puandan başlanmak üzere, belirlenen kadrosuna sayısının 5 katı kadar aday çağırılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri 2 Eylül'de "cte.adalet.gov.tr" adresinden yayımlanacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar, 5 - 19 Temmuz tarihleri arasında Personel Genel Müdürlüğü Personel Teşkilatı Şube Müdürlüğüne şahsen yada posta ile başvurabilecek. Başvuruda bulunacak adayların ilgili KPSS puan türlerinden 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

Bakan Gül Paylaşımda Bulundu

Öte yandan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül resmi twitter hesabından personel alımlarıyla ilgili detaylar paylaştı.

Bakan Gül'ün paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

Daha önce duyurduğumuz personel alımı için ilanlarımız bugün yayınlanacak. Bu yıl içerisinde Bakanlığımız bünyesinde 12.713 personel istihdam edeceğiz.

İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, sosyal çalışmacı, psikolog, şoför gibi çeşitli kadrolar için başvurular 1 Temmuz-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aramıza yeni katılacak çalışma arkadaşlarımıza ve teşkilatımıza hayırlı olsun.

Daha önce duyurduğumuz personel alımı için ilanlarımız bugün yayınlanacak. Bu yıl içerisinde Bakanlığımız bünyesinde 12.713 personel istihdam edeceğiz.

YORUMLAR 1
  • Erdal sezgin 5 ay önce Şikayet Et
    ADANA Yüreğir/de oturuyorum.işsizim ışe ihtiyacım.Var Arz Ederim.bana Adana işkur da ulaşa bilirsiniz.saygılarımla.kütühüm adana çaydandır....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rumların dava hamlesi ne anlama geliyor? 'Hiçbir şey elde edemezler'
6 Aralık 2019 Günün Önemli Gelişmeleri