Bakan Koca: Karantinadaki 132 kişiden hiçbirinde koronavirüse rastlanmamıştır

Son Dakika Haberi: Sağlık Bakanı Koca Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'ne ziyaret sonrası 'Karantinaya alınan 132 kişiden hiçbirinde koronavirüse rastlanmamıştır' açıklamasını yaptı.

GİRİŞ 25.02.2020 18:21 GÜNCELLEME 26.02.2020 00:54
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Son Dakika Haberi; Bakan Koca İran'dan getirilen ve karantina altında olan yolcuların tetkiklerinin negatif çıktığını, koronavirüs hastasının bulunmadığını bildirdi.

"ANKARA'DA KARANTİNA MERKEZLERİMİZ HAZIRDI​"

Bakan Koca, "İran'dan gelen uçağı Ankara'ya yönlendirmemizin sebebi, daha önce deneyimli olan ekibin Ankara'da karantina merkezlerimizde hazır olmasıydı." açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, "İran'dan getirilen Türk yolculardan bir kısmının Kum ve Meşhed ziyaretleri olduğunun öğrenilmesi, birkaç yolcuda da ateş olmayıp, öksürük bulgularının olması sebebiyle uçağı Ankara'ya indirme kararı aldık." diye konuştu.

140 YOLCUNUN DURUMU

Bakan Koca, "140 kişi içinde ateşi olan herhangi bir yolcu olmadığını, 4 hastada öksürük ve 2 hastada boğaz ağrısı yakınması olduğunu ve 4 hastanın özellikle ateşinin olmadığını, genel durumlarının iyi olduğunu ifade etmek istiyorum." dedi.

İRAN'DAKİ TÜRK VATANDAŞLARIN DURUMU

Bakan Koca, "İran'daki Türk vatandaşları Türkiye'ye gelmek isterlerse, nasıl getirilmeleri gerektiğiyle ilgili her türlü imkanımızı seferber edeceğiz" ifadesinde bulundu.

KARANTİNADAKİ YOLCULAR ARASINDA KORANAVİRÜS TAŞIYAN YOK

Bakan Koca, İran'dan getirilen ve karantina altında olan yolcuların tetkiklerinin negatif çıktığını, koronavirüs hastasının bulunmadığını bildirdi.

14 GÜN KARANTİNAYA ALINDILAR

Bakan Koca, İran sınırından giriş yapan Türk vatandaşlarının sağlık kontrolünün yapıldığını, Kum ve Meşhed kenti geçmişi olanların 14 günlük karantinaya alındığını söyledi. 

Bakan Koca, koronavirüs konusunda hassas davrandıklarını, 3-4 gün önce virüs şüphesi olan bir kişinin bulunduğu uçağı Türkiye'ye indirmediklerini bildirdi.

BAKAN KOCA DR. ZEKAİ TAHİR HASTANESİNDE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran'dan Ankara'ya gelerek Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde karantinaya alınan 47 kişinin sağlık durumları ile ilgili bilgi almak için hastaneye giriş yaptı.

KARANTİNADAKİ KİŞİLER

Karantinaya alınan 132 kişiden hiçbirinde koronavirüse rastlanmamıştır. İran'dan gelenlerin klinik durumlarının iyi olduğunu, bu kişilerde herhangi bir solunum ve benzeri sıkıntı görülmediğini bildirdi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 70
 • hakan yilmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Kesin gozden kacanlar olmustur
  Cevapla
 • veli 1 ay önce Şikayet Et
  sınır kapılarından geçenler garantinaya alınmıyor uçakla gelen garantinaya alınıyor ilginç.ateşin yok geç sınırdan...hastalık kuluçka döneminde ise ne olacak, 10 güne kalmaz sınırdan geçenlerden hastalık haberi gelir..
  Cevapla
 • orhan38 1 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan virüslü hastayı ısıyla tespit ettiği soylenen cihaza güvenmiyorum.cunku henüz virüslü bir hastayı bulmadı ki nasıl bu kadar emin olalım..Ha virüs taşıyan bir hastayi bulur o zaman doğru cihaz olduğunu anlaşılır.Yoksa ayvayı yedik yani..İran'dan gelenler var Azerbaycan üstünden gelmeye çalışan İranlılar var..En sonunda bize de virüs bulaşacak orası büyük ihtimal..Zaten 14 günlük kuluçka devresinde hastalık gizli duruyorsa bu cihaz zaten bulamaz..Böylelikle ani bir haber her an gelebilir..Avrupa Asya bu hastalıktan perişan oluyorsa gercekci olmalıyız..
  Cevapla
 • ahmet kalender 1 ay önce Şikayet Et
  almanyada da var bu virus , hadi bakalim ucaklari yasaklayalim
  Cevapla
 • Iceman 1 ay önce Şikayet Et
  Eminim öyledir. O zaman çinden gelenleri niye 14 gün karantinada tuttunuz. Demekki ilk belillemelere göre diye bir cümle lazım açıklamaya.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İş adamı Cüneyd Zapsu'dan koronavirüsle ilgili açık mektup
Türkiye için son dakika umut veren açıklama! Bilim Kurulu üyesi tarih verdi