Suudi Arabistan'da hilal göründü

Suudi Arabistan Kraliyet Divanı'ndan bu akşam yapılan açıklamada, yarın Şevval ayının ilk gününü işaret eden hilalin (ayın) göründüğünü duyuruldu.

 • GİRİŞ19.09.2009 20:32
 • GÜNCELLEME19.09.2009 20:32
Suudi Arabistan'da hilal göründü

Böylece bugün Ramazan ayının son günü ve yarın Şevval ayının ilk günü olduğu belirtilerek, yarın Ramazan Bayramı'nın ilk günü olduğu kesinleşmiş olduğu belirtildi.

Suudiler, bu yıl Ramazan orucunu 29 gün tutmuş oldu. Suudiler, Ramazan Bayram'ını Türkiye ile aynı günde kutlayacak.

KAYNAK(CİHAN)

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar33

 • fatma 1 yıl önce Şikayet Et
  Hilal görünsün mu
  Cevapla
 • guven 2 yıl önce Şikayet Et
  arkadaşlar hilal göründümü
  Cevapla
 • aliozoglu 2 yıl önce Şikayet Et
  Se vgili kardeslerim bizim uydurulmus dine dyil indirilmis dine inanmamiz lazim.hic bir araci koymadan tekallaha inanmamiz lazim.
  Cevapla
 • Son Murat 8 yıl önce Şikayet Et
  Sunnet. Arkadaslar parmaklarinizla yemek yemekte sunnettir?? aramizda hangilerimiz parmaklariyla pirinc pilavi yiyor? o zamanda catal kasik varmiydi ki acaba ?. vardi da peygamber efendimiz bilerek mi yemedi catal kassik ile ??? Allah cc nin ilim sifatini da unutmamak lazim bu arada
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • AYHAN GÜZEL 8 yıl önce Şikayet Et
  ARKADAŞLAR... Saudi Arabistanda bayramlar ancak son 1-2 günde belli olur,kesinlikle Yahudilerin Şabatasına(cumartesi) ve pazara(hrıstiyanların bayramına) denk gelmemesine özen gösterilir,ki Riyad ta çalıştıgım seneler boyunca bir kaç defa bu şekilde yaptılar,yani tüm islam aleminden önce veya sonra bayrama başlamalarının sebebi budur ve Osmanlıdan kurtuluş bayramlarını diger kutsi bayramlardan daha şenlikli kutlarlarki ülkede çalışan herkese krallık tarafından çift mesai verilir.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat