Babası gemide Furkan'ın elbisesini arayacak

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden lise öğrencisi Furkan Doğan'ın babası Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan, "Gemiye gidip oğlumun elbiselerini bulmak istiyorum" dedi.

Babası gemide Furkan'ın elbisesini arayacak
Babası gemide Furkan'ın elbisesini arayacak
GİRİŞ 12.08.2010 02:59 GÜNCELLEME 12.08.2010 02:59
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ahmet Doğan yaptığı açıklamada, İskenderun Limanı'na getirilen gemilerde teknik incelemelerin sürdüğünü, ölenlerin yakınlarının gemileri görmelerine şimdilik izin verilmediğini söyledi.

Oğlu Furkan Doğan'ın giysi ve diğer eşyalarının gemide olduğunu düşündüğünü ve gemiye giderek bunları almak istediğini ifade eden baba Ahmet Doğan, şöyle dedi:

"Gemiye gidip oğlumun elbiselerini bulmak istiyorum. Furkan'ın olay sırasında üzerinde olan giysilerinin ve diğer eşyalarının Mavi Marmara Gemisi'nde olduğunu düşünüyorum. Gemiye gidip oğlumla ilgili eşyaları almama şu anda izin verilmedi. Birleşmiş Milletler tarafından kurulan araştırma komisyonundan bir teknik heyetin gemilerde araştırma ve inceleme yapacağını öğrendim. Teknik bir heyet gelip inceleme yapacakmış. Bu işlemler bittikten sonra bizlerin gemilere çıkmamıza izin verileceği söylendi. Oğlum saldırıda hayatını kaybetti, bize sadece gemide tuttuğu günlüğü İHH tarafından teslim edildi."

Doğan, gemide bulunan üzeri kanlı giysilerin, can yeleklerinin ve mermi kovanlarının, mermi deliklerinin açılarının İsrail'in yaptığı saldırının gerçek yüzünü göstermek için yeterli olacağını da dile getirerek, "Gemilerde saldırıdan sonra kalan izler, İsrail vahşetini gözler önüne seriyor. Türkiye'ye getirilen gemilerdeki izler, İsrail'in ne kadar saldırgan olduğunu açıkça ortaya koyuyor. İsrail'i haklı görenlerin bu gemileri görmesi gerekir. Bu gemiler savaş gemisi değil, yardım taşıyan gemilerdi" diye konuştu.

Ahmet Doğan, oğlunun ABD vatandaşı olduğunu ve bu nedenle Amerika'da İsrail aleyhine dava açılması için girişimlerinin sürdüğünü de ifade ederek şu bilgileri verdi:

"ABD Büyükelçiliği yetkilileri, Furkan Doğan için hazırlanan otopsi raporunu ABD Adalet Bakanlığı'na sundu. Bu raporun ABD Adalet Bakanlığı'na gönderildiği bana resmen bildirildi. ABD Adalet Bakanlığı, kendi vatandaşının ölümüyle ilgili olarak İsrail aleyhine soruşturma açılıp açılmayacağına, bu raporu inceleyip karar verecek. Ben ise İsrail aleyhine, oğlumu öldüren askerler aleyhine, saldırı emrini verenler aleyhine ABD nezdinde dava açacağım. Bu dava ile ilgili olarak ABD'de bulunan bazı avukatlarla ve Türkiye'de bazı hukukçularla görüşmelerimiz sürüyor."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Ali Habbe 8 yıl önce Şikayet Et
    İnsanı hasta etmeyin. Basit yorumlar yazıp insanı hasta etmeyin. İHH yı önce kendiniz araştırın. Sonra yazın. Keşke yollamasaymışmış. Sen ahireti gördünde mi konuşuyorsun. Belli ki istikbalden anladığın bu dünya ile sınırlı. Cennet senin için istikbal değil. Filistinde şimdiye kadar ölen Furkanlar için ne diyorsun. Furkan bizim şehimizdir. Şehide söylenecek şey -keşke şehit olmasaydı- değildir. İHH ümmetin iftiharıdır. Gururudur.İHH nın islam ümmeti için yaptığının binde birini diğerleri de yapsaydı şimdi durum farklı olurdu
    Cevapla
  • Hakan Yıldırım 8 yıl önce Şikayet Et
    Keşke Yollamasaydınız hocam... Milyonlarca kez başınız sağolsun..sizin acınız bizimde acımız.. O gencecik istikbal vadeden furkancığı keşke yollamasaydınız...davalarına saygı duyuyorum ama mavi marmara ve İHH derneği hakkında fikirlerim fethullah hocaefendiyle aynı yöndedir benimde...Bu olay ve dernek bizim hükümetlece de iyice araştırılmalı bence...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
'ABD ile İran savaşırsa bu onların değil bizim sonumuz olur'
Başkan Erdoğan'ın S-500 teklifine Rusya'dan ilk yorum