Yazıcıoğlu kazasında yeni görüntü VİDEO

25 Mart 2009 tarihinde içinde merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

GİRİŞ 30.09.2011 03:15 GÜNCELLEME 30.09.2011 03:15

Görüntüler, 26 Mart 2009 tarihinde saat 09.24’te arama kurtarma ekiplerinin otobüsle enkazın bulunabileceği muhtemel bölgeye doğru intikal ederken başlıyor.

Otobüste bir konuşma yapan komutan "Bir eksiğimiz var mı?" diye soruyor. Askerler de, "Eksiğimiz yok fazlası var komutanım." diyor.

Helikopter düştükten 1 gün sonra kaydedilen görüntülere göre, arama-kurtarma timlerinin helikopterden yaptıkları çekimler görülüyor.

Çevre köylülerinin enkazı bulduğu günün gecesi 28 Mart 2009 tarihinde saat 00.10’da çekilen görüntülerde ise konuşmalar çok net duyuluyor. Aynı gün çekilmiş olan diğer görüntülerde de sabah bir ağacın dibinde konaklama yapıldığı anlaşılıyor.

28 Mart 2009 tarihinde saat 11.00 sıralarında enkaz bölgesine ulaşan Kara Kuvvetleri'ne ait Skorsky helikopter de ters dönmüş bir şekilde görüntülerde yer alıyor.

Görüntülerde ayrıca, kırıma uğramış Skorsky’nin arkasında bir helikopterin daha çalışır durumda olduğu görülüyor.

Görüntülerin son bölümlerinde ise, bir kişinin muhtemelen cesetlerden birini çıkarırken, "Buraya hiç kimse gelemez tamam mı? Bölük komutanı, bölüğün yarısı hiç kimse, sadece üçümüz tamam mı?" şeklinde konuşmaları yer alıyor.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu TC-HEK işaretli helikopter 25 Mart 2009 tarihinde düşmüş, 27 Mart 2009 tarihinde saat 14.28’de Döngel Köyü Muhtarı ile çevre köylerden oluşan 17 vatandaş tarafından bulunmuştu.

Arama kurtarma birlikleri enkaz bölgesine ancak 1 gün sonra ulaşabilmişti.

CUMHURBAŞKANI GÜL NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasıyla ilgili insanın aklının almayacağı ayrıntıların ortaya çıktığını vurgulayarak, "Yazıcıoğlu'yla ilgili çok üzücü durumlar ortaya çıktı. Düşen helikopterin beyni (karakutu), yani her şeyi kaydeden o hafızası yok şimdi ortada. Keçiler gelip söküp götürmedi onu. Sökülüp alınmış." demiş, bunun üzerine de Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile 5 ilde eş zamanlı operasyon yapılmış; toplam 16 kişi gözaltına alınmıştı.

YORUMLAR 16
 • mehmet bulut 6 yıl önce Şikayet Et
  artık hiçbirşey gizli kalmıyor. daha güzel günlerde gelecek inş darbeciler defolup gidecek..
  Cevapla
 • ali keskin 6 yıl önce Şikayet Et
  bbp liderinin. hayatta olmaması sadece akp ye yarardi bence.chp nin yada ergenekonun niye isine yarasin ki.Sadece o secim de AKP nin Rakibiydi.Uyutmayın milleti artik ergenekon chp ordu falan filan yutmuyor bu halk millet.Bence VADEleriyle oldüler allah rahmet eylesin.Gundem degistirip durmasin hukumet.Terorle uğrasin once.
  Cevapla
 • Hikmet Cetin 6 yıl önce Şikayet Et
  Anormallik. Askerler enkazin oldugu yere 1 gun sonra(enkaz 3 gun sonra bulunmustu) ulasmis. Oranin kimsenin ulasamayacagi zor bir yer oldugunu tetkik edip canli kurtulamayacaklarini garantiye almislar. "Buraya kimse ulasamaz. Sadece biz biliyoruz." diye acik acik anlatmislar. Ustelik enkazin dibinde calisir halde bir skorski daha var. Yani isteseler tum yaralilari kurtarip bolgeden ayrilabilirlerdi. Daha ne anormallik olsun!!!
  Cevapla
 • veysi öztürk 6 yıl önce Şikayet Et
  anlmadım. görüntülerdeki anormallık nedir anlamadım biri bana anlatırsa sevinirim
  Cevapla
 • Bildiğim KADARIYLA 6 yıl önce Şikayet Et
  Burası Türkiye. Fakat Allah'ın izniyle eski Türkiye değil.Memleketimizin tam anlamıyla en kısa zamanda İnşaallah haklıların değil, haksızların korku içinde yaşayacağı bir ülke olmasınıtemenni ediyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP Almanya'da rezil oldu
Bu ülkede erkekler gelin oluyor