Okul servislerinde düşündüren sonuç

Ankara'da Nisan ayı içerisinde denetlenen 513 okul servisinden 414'üne ceza yazıldı. Kusurlu bulunan servis araçlarına yaklaşık 48 bin lira ceza kesildi.

Okul servislerinde düşündüren sonuç
Okul servislerinde düşündüren sonuç
GİRİŞ 05.05.2012 13:09 GÜNCELLEME 05.05.2012 13:09

Ayrıca bazı okul taşıt sürücülerinin uyarıldığı ve 2 adedinin de trafikten men edildiği bildirildi.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, okul araçlarına yönelik denetimlerin sürdüğü belirtildi. Ankara'da Nisan ayında yapılan denetimlerde; araçlarda okul taşıtı yazısının bulunması, ışıklı lambaların çalışılırlığı, sağlık çantası, kapı ve pencere durumları, araçların yaşları ve kapasiteleri, yangın söndürme cihazlarının mevcudiyeti, sürücülerin ve belgelerinin nitelikleri ile sigorta sistemleri dahil mevzuat bakımından aranması gereken tüm hususlar göz önüne alındı. Nisan ayında 513 aracın denetlendiği ve 414 araca yaklaşık 48 lira ceza kesildiği, ayrıca bazı okul taşıt sürücülerinin uyarıldığı ve 2 adedinin de trafikten men edildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Öğrencilerimizin can ve mal güvenliklerinin her şeyden daha önemli olduğu esası içerisinde, okul servis araçlarının geliş-gidiş saatleri, belirlenen güzergâhlara mutlaka uyulması ile sürücüler ve araç personelinin genel tutum ve durumlarının okulların tatile gireceği tarihe kadar izlenmeye devam edilerek mevzuata uygun bulunmayan araçların trafikten derhal men edilecek." denildi.

(CİHAN)

ETİKETLER
okul servisi taşıma
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Valilik ve Başsavcılık'tan 'Suruç' açıklaması
Son dakika... Oy verme işlemi başladı