HDP'li Baluken'e yakalama kararı!

HDP Bingöl Milletvekili İdris Baluken hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

 • GİRİŞ17.02.2017 12:36
 • GÜNCELLEME17.02.2017 12:39
HDP'li Baluken'e yakalama kararı!

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturma kapsamında 4 Kasım'da tutuklanan, 30 Ocak günü yapılan ilk duruşmada ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken hakkında savcılığın itirazı üzerine, tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

30 OCAK'TA TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Diyarbakır 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak, Terör örgütü üyeliği ve Terör örgütü propagandası yapmak' iddiasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan HDP Milletvekili İdris Baluken, 30 Ocak günü görülen ilk duruşmada, Anayasa Mahkemesi'nin Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay kararı gerekçe gösterilerek tahliye edildi. 

Tahliye kararı üzerine savcılık yargılamanın yapıldığı 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin üst mahkemesi konumunda olan Diyarbakır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz ederek, Baluken'in tekrar tutuklanmasını istedi. Talebi değerlendiren 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, İdris Baluken hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar9

 • Adalet 11 ay önce Şikayet Et
  Adalet sistemine olan güveni yıkıyor .Önce hapse at sevindir bizi,sonra serbest bırak üz;ardından yine yakalama kararı ver.Tıkın içeri çıkmasın yahu.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • musa 11 ay önce Şikayet Et
  ayağının altı öpülesi bir savcısın...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa Göde 11 ay önce Şikayet Et
  Bu Teröristi Serbest bırakan Hakiminde içeri atılması lazım.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • diyarbakirli2121 11 ay önce Şikayet Et
  yakalama yakalayacaksansa sali verme sonra halk arasinda kahraman oluyorlar gerci bunlar kahramanin bile ne oldugunu biliyor daha
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Kurdi 11 ay önce Şikayet Et
  ALLAH zalimleri müşrikleri kahr u perişan eylesin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat