Erdoğan'dan ABD'yi çıldırtacak açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı harekatına gelen eleştirilere cevap vererek, "Şu ana kadar yaptıklarımız daha ısınma turları bile sayılmaz. Asıl büyük hamlelerimizi inşallah önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğiz." dedi.

 • GİRİŞ08.02.2018 13:17
 • GÜNCELLEME08.02.2018 14:08
Erdoğan'dan ABD'yi çıldırtacak açıklama

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı üzerinden ABD'yi eleştirerek, "Terörist teröristle yok edilmez, yanlış yapıyorsunuz Sayın Trump' dedim ama maalesef o yine onlara baktı.Siz yolunuza biz yolumuza dedik. Şu ana kadar yaptıklarımız daha ısınma turları bile sayılmaz. Asıl büyük hamlelerimizi inşallah önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğiz. Bu nedenle 2019 kritik bir tarihtir." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

"Fırat Kalkanı ile ilk fiili müdahalemize başladık. 3 bine yakın DEAŞ'lıyı derdest ettik. 2 bin kilometrekarelik alanı kontrolümüz altına aldık. 135 bin mülteci kardeşlerimizin tekrar topraklarımıza dönmesini sağladık, oraları imar ettik. Şimdi de aynısını Afrin'de yapalım istiyoruz. Afrin olayını çözeceğiz, İdlib'i çözeceğiz ve mülteci kardeşlerimiz tekrar kendi topraklarına, evlerine dönsün istiyoruz. Bizden Suriye topraklarından bir an önce çıkmamız gerektiğini söyleyenleri duyuyoruz. Bunların mantığına göre, 'PKK, DEAŞ Suriye'de olabilir, Amerika, Rusya, İran, Fransa, İngiltere ve daha nice ülke, çeşitli görüntü ve bahaneler altında Suriye'de olabilir, İsrail canı istediği zaman Suriye'de operasyon yapabilir, Türkiye 911 kilometre sınırının bulunduğu Suriye'de olamaz.' Var mı 25 kuruşa simit ya? 700'ü aşkın taciz atışı yaptılar 100'e yakın kardeşimiz şehit oldu. Biz hala seyredeceğiz. Hasbinallah. 13-14 yaşındaki çocukları eğitip bunları savaş meydanlarına gönderiyorlar. Bazen sözün bittiği yer vardır ya. Bu konu da öyle. Bunlara kalsa bize yağmurlu havada bir bardak su bile vermeyecekler. 

 

 

BAŞKA ÇARE YOK KENDİ GÖBEĞİMİZİ KESECEĞİZ

Dün Dışişleri Bakanımı İran'a gönderdim, bu sabah Putin ile görüşme yaptık. Yoğun bir şekilde bu süreci devam ettiriyoruz. Çünkü, Türkiye olarak biz burada kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye mecburuz. Bunun başka çıkar yolu yok. Suriye'nin de Irak'ın da gönül coğrafyamız diğer yerlerin de bizim için kendi topraklarımızdan farklı olmadığını söylüyoruz. Bizim için Suriye halkı önemli, Esed değil. Devlet terörü estirmiştir. Hala da öldürmeye devam etmektedir. Bziim derdiğimiz 3.5 milyon Suriyeli kardeşlerimize, evlerine, topraklarına dönmelerini sağlamaktır. Samimi olanlar buyursunlar, her türlü hizmeti yapalım. 

ŞU ANA KADAR YAPTIKLARIMIZ DAHA ISINMA TURLARI BİLE SAYILMAZ

Terör örgütü DEAŞ dediler ona karşı mücadele dediler mücadeleyi bir başka terör örgütü PYD YPG ile yaptılar. Gel bizimle beraber yap. Biz sizin generallerin söylediklerini uygun bulmadık dediler. Bak sizinkiler doğru söylemiyor. Bu bölgeyi biz biliriz. Terörist teröristle yok edilmez yanlış yapıyorsun Sayın Trump dedim kendisine. O yine onlara baktı. Siz yolunuza biz yolumuza dedik. Şu ana kadar yaptıklarımız daha ısınma turları bile sayılmaz. 

ASIL BÜYÜK HAMLE ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE

Asıl büyük hamlelerimizi inşallah önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğiz. Bu nedenle 2019 kritik bir tarihtir. Artık bu ülkeye operasyon çekmek öyle kolay kolay olmayacaktır. Herkesin bir hesabı olabilir ama en büyük hesap sahibi Allah'tır.Hedef Kızıl Elma diyor Kızıl Elma elma ağacı değil onun anlamı çok ama çok büyük. O gidebileceğin noktanın sonudur gidersin bitmez. Bizim Mehmetçiğimizden daha imanlı inançlı bir asker dünyada var mı? Şahsen ben görmedim duymadım.

Suriye sınırımızın tamamını teröristlerden arındıracağız. Irak'tan tehdidi ortadan kaldırana kadar orada da gereğini yapacağız."

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar137

 • Vatan sever garip 1 hafta önce Şikayet Et
  Kapanır kardaş kapanır biz bağımsız bir ülkeyiz eski canlar sürahi oldu artık biz su an afrinde abd ile saviyoruz bu net uyaralım artık lutfen
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • yüksel 1 hafta önce Şikayet Et
  Reis seni seviyoruz. yalnız incirlik ve malatya'da ki üsleri kapat. birde partini geçmişte fetö ile adı anılmış kişileri temizle. Temizlemezsen sıkıntı büyük Reis'im.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ali 1 hafta önce Şikayet Et
  İnciriliği ve malatyadaki üssü kapatalım
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • adanalıya 1 hafta önce Şikayet Et
  kapanıyor kardeşim kapanıyor. geçmişte de kapattık. sen dünya siyasetini iyi öğrenmişsin o yüzden sus pus olmayı kabul ediyorsun. biz izleyen değil izleten olmalıyız. dengeyi sağlayan küçük ağırlık olacağına dengenin kendisi ol. geçmişte incirliği kapattık, dikkat et amerikaya kapattık üs bizim yahu neden diskalifiye edelim. amerika giremez diyeceksin o kadar
  Toplam 2 beğeni
 • ADANALI 1 hafta önce Şikayet Et
  Ha deyince kapanmıyor o üsler gardaş dünya siyasetini öğrenememişsin hala.
  Toplam 5 beğeni
 • Ayhan-Almanya 1 hafta önce Şikayet Et
  Babamdan sonra, gördüğümde ağladığım ikinci kişi sensin. Seni anlayabilmek Ertuğrul Gaziden bugüne dek verien mücadeleleri bilmek demektir. Çanakkale ruhunu, Kurtuluş savaşında yaşananları,Şühedayı bilmek demektir. Kısacası seni anlamak herkesin harcı değil Reis. Allah yolunu açık etsin. Bu Vatan için Allah yolunda canını seve seve verecek olan biride benim. Bu ülkeyi bölme cesareti gösterecek yamyamlarda varsa hadi gelsin bölsün bakalım böldürtüyormuyuz...
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • Salih 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizi dik durmaya alıştırdın sen,uluslar arası camiada onurlu,gururlu lider nasıl olunur tüm dünyaya gösterdin,sen başımızda ol hiç bir sıkıntı yok evelallah, ama neolur senden sonra gelecek bir lider hazırla bu güzelim ülkeye
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • ADANALI 1 hafta önce Şikayet Et
  Liderlik Allah vergisi birşeydir. Liderlik öğrenilmez insanın genlerinde olması gerekir. Korkmayın Rabbim Teala bizi başsız lidersiz koymaz ve her zaman ordularının başında iyi bir komutan olmuştur. Nasıl ki 2002 de Recep Tayyip Erdoğan çıkmışsa ondan sonra gelecek de vardır elbet.
  Toplam 7 beğeni
 • ibrahim 1 hafta önce Şikayet Et
  Aynen katiliyorum tam turkuyeye layik bir lider bunu devam edecek yerine liderini yetiştirsin neolur bunu yapsin daha cok islami hakim kilsin dunya islami bekliyor
  Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat