Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması! Çok yakınız

Astana'da Rusya adına görüşmelere katılan Rus müzakereci Lavrentyev, çatışmasızlık bölgeleri konusunda nihai anlaşmanın yakın olduğunu söyledi.

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması! Çok yakınız
Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması! Çok yakınız
GİRİŞ 14.09.2017 15:47 GÜNCELLEME 14.09.2017 17:07

Kazakistan'ın başkenti Astana'da, Suriye görüşmelerine Rusya adına katılan müzakereci Alexander Lavrentyev, Rusya, Türkiye ve İran'ın Suriye'de oluşturulacak çatışmasızlık bölgeleriyle ilgili anlaşmayı sonuçlandırmaya yakın olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE: BEKLENTİMİZ İDLİB'İN ÇATIŞMASIZLIK BÖLGESİ OLMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise Astana'da yürütülen görüşmelerin 6. turunda, çatışmasızlık bölgelerinin görüşüleceğini söyleyerek, "İdlib doğrudan bizi ilgilendiriyor. Yarın ve ertesi gün yapılacak toplantılarda bunun detayları görüşülecek. Beklentimiz, İdlib'in çatışmasızlık bölgesi haline gelmesi. Burada Türkiye'ye düşen bir görev olduğunda, bu görev yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Daha önce Suriye'nin güneyindeki Deraa ile Kuneytra'da, başkent Şam yakınlarındaki Doğu Guta'da ve Humus'un kuzeyinde çatışmasızlık bölgeleri ilan edilmiş ve uygulanmaya başlanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • kobra,ali 9 ay önce Şikayet Et
    bence,avrupa.ve,dunya,capinda turkiyeyi,yakin,olan,devlet,russya komşumuz,ama,ama,kales,abd.gi bi,devlet,yok
    Cevapla
  • Daver Bey 9 ay önce Şikayet Et
    İdlib bölgesinde en az üç milypn müslümanın olduğu söyleniyor. Eper bueası yine zulüm altına alınırsa Cenabı hak rusyayı iranı ve tüm kafirleri parça parça etsin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'a dünyadan tebrik yağıyor!
Erdoğan rekor oy aldı, telefona sarıldı...