Kamer Genç'ten hadi aşan Potomya gafı!

Giresun'da önceki gün düzenlenen CHP Giresun İl Başkanlığı Plaket Töreni ve Dayanışma Gecesine katılan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın Rizelilerin ve Ak Partililerin büyük tepkisini çekecek açıklamalarda bulunduğu ortaya çıktı.

Kamer Genç'ten hadi aşan Potomya gafı!
Kamer Genç'ten hadi aşan Potomya gafı!
GİRİŞ 11.06.2013 18:17 GÜNCELLEME 11.06.2013 19:43

Giresun'daki belediye plajında düzenlenen geceye ayrıca, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve partililer katıldı.

Gecede söz alan partililer ve milletvekilleri gündeme ilişkin mesajlar verdiler. Taksim Gezi Parkında başlayan ve bir süredir devam eden olaylara ilişkin konuşmaların ağırlık kazandığı programda CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in konuşmaları geceye damgasını vurdu.

KAMER GENÇ'TEN HADDİNİ AŞAN SÖZLER

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'nin Güneysu ilçesini kastederek mesajlar veren Genç, "Yahu Tayyip, senin bilgin ne? Kişiliğin ne? Karakterin ne? Milliyetin ne? Cibilliyetin ne? Onu bir söyle. Yahu sen kimsin be ya? Sen kimsin? Bu millet, gelmişsin, bu milleti kandırmışsın. Potomyalı Tayyip... Potomyalı Tayyip değil mi? Senin Potomya'daki acaba, sen Başbakan seçildikten sonra gittin Yunanistan'ı Simitis ile 3 saat baş başa konuştun. Ne konuştun? Çık söyle. Eğer sen bu Türk milletini ortadan kaldırmak için Potomyalı vasfından kaynaklanan bir davranışla, o isimle yapıyorsan, bu memleketi sana cehenneme çevireceğiz. Sen kimsin be! Biz İstiklal Savaşında Potomyalıları Ege'de, İzmir'de denize döktük. Sen hala onların kalıntısı olarak çıkmış gelmişsin bu memlekete." diye konuştu.

Gecede söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ise "Bu adamın sabıkası var. Halkı kin ve nefrete sevk etmekten daha önce sabıkası var. Cezaevi'nde de bu yüzden yattı" dedi.

Tarhan yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.

""Başbakan çıktı dedi ki ne yaparsanız yapın biz yapacağız, üreteceğiz" dedi diyen Tarhan, "Başbakan ne üretti ikinci gün gördük çadırlar yakıldı ve sadece gaz ürettiklerini gördük. Metreküplerce gaz o çocuklarımızın yüzüne boca edildi. Bizi yöneten bu adam ağaçların, insanların sahibi gibi görüyor kendisini. Böyle davranıyor. Yıkacağımda, yıkacağım diyor. Mızıklanıp duruyor. Başbakan mızıklandıkça, direttikçe iktidarının lüzumsuzluğu da aslında ortaya çıkıyor. Mecliste de söyledim, lüzumsuz yanan lambaları annelerimiz bize söndürmemizi söylerdi. Bence bu lambayı söndürmenin zamanı geldi" dedi.

"DEMOKRATİK TALEPLER FÜZE RAMPALARI OLSA İDİ KABUL EDERDİ"

Başbakan, Demokratik talepler olsa bunlar karşılanır, bunu yaparız demiş diyen Emine Ülker Tarhan, "Yani daha çok AVM, Füze Rampası, savaş çığırtkanlığı, imam hatip, daha çok çocuk, din istismarlığı, beton yurtta beton, dünya da beton olsa bu talepler eminim karşılayacaktı. Ağaç, doğa,dereler, özgürlükler ve adalet talepleri ise anarşist çapulcuların işi ona göre. Ona göre sadece çapulcu işi" dedi.

"BAŞBAKANIN SABIKASI VAR VE HAPİS YATTI"

Tarhan, "Sabıkası var. Halkı kin ve nefret duygularına sevk etmekten dolayı daha önce sabıka almış Cezaevi'nde de bu yüzden yatmıştı. Belli ki halkı halka karşı kırdırma konusunda çok ısrarlı. Öyle görünüyor. Böyle bir planı var ama asla ve asla başaramayacak. Hep birlikte buna izin vermeyeceğiz. Bugün bir katliamı meşru kılmaya çalışıyor bu adam. Kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyor. Yüzde elli et ve tırnak aslında. Yüzde elli zaman zaman selam verdiğimiz, aynı fikirleri paylaşmasakta arkadaşımız, komşumuz olan insanlar. Onları bize düşman etmesine izin vermemeliyiz diye düşünüyorum. Benim içimde ona karşı asla korku yok. Korkmuyorum. Korkmak yok. Korku bugün artık toplumda yer değiştirmiştir" dedi.

"31 MAYISTA BİZ KAZANDIK, RECEP TAYYİP ERDOĞAN KAYBETTİ"

"O gün biz kazandık 31 Mayıs'ta başlayan direnişten sonra biz kazandık Recep Tayyip Erdoğan kaybetti" ifadelerini kullanan Tarhan, "Bugün kaybetmiştir. Kendisi ne kadar kabul etmezse etmesin, ne kadar ben hala dimdik ayaktayım derse desin kaybetmiştir. Yatsın kalksın dua etsin bu iş daha kötüye gitmeden bir an önce sonuçlansın diye. Tehdit savurmaktan vazgeçsin olaylarda halkla iktidar karşı karşıyaydı bugüne kadar olan halkla iktidardı bundan sonra halkla halkı karşı karşıya getirmesin buna dikkat etmesi gerekiyor. Bu halk seni unutur mu Tayyip? diyelim, unutur mu bu halk seni? Yakan, yıkan, hık deyicisi valilerini, polislerini, Reyhanlıdan sonra Taksimdeki gibi sağa sola kaçmalarını Amerika'ya, Afrika'ya kaçmalarını bu halk seni unutur mu Tayyip? diye soralım. Gençler onu salladılar. Düşmesine çok az kaldı inanın çok az. Polisleri biber gazı sıkmaktan yoruldular yorgun düştüler ancak şunu unuttular bu halk biber gazına süngüye baskıya gazla üzerine gelinmesine bunlara çok da pabuç bırakmayacağını bir kez daha gösterdi çok açıkça gösterdi. Bir de artık ne yapılmayacağını gösterdi artık bu günden sonra Recep Tayyip Erdoğan başkan falan olamayacak asla. 31 Mayıs direnişine ve çocuklarına buradan bir kez daha selam olsun diyorum ve hepsinin alnından tek tek öpüyorum" dedi.

Konuşmanın ardından emine Ülker Tarhan CHP Giresun Teşkilatında Milletvekilliği yapmış olan eski vekillere plaket verdi.

YORUMLAR 69
 • Ali KANDEMİR 5 yıl önce Şikayet Et
  Güneysu ve Rize'lilere Selam Olsun.. Bu hafta sonu Rize'de idim. Güneysu'da bir gece kaldım.Misafirperverlikleri, insanlıkları ile örnek saygıyı ve sevgiyi fazlasıyla hak ediyorlar.. Haberde bahsedilen lafları söyleyen adam taslağı kişinin söylediklerini dikkate almaya gerek yok. Adli makamlar gereğini apar. Hani, bir mahluktan bahsedilir ya; kervan yürür.
  Cevapla
 • COŞKUN ÇAKIR 5 yıl önce Şikayet Et
  dikkat etmekteyim. son zamanlarda rizenin üstüne sürekli yoğunlaşılmakta ben bir trabzonlu olarak rizeli hemşerilerime selam ediyorum ve bunun gibi zavallı acizleri kaale alıp onların istediği şeyi kargaşayı çıkartmamanızı diliyorum,bunun bir örneğide levent kırca oda aynı şekilde rizelileri zan altında bırakacak provekatör ağızlarıyla konuşmuştu,sağduyulu olun rizeli hemşerilerim...
  Cevapla
 • serdar yatır 5 yıl önce Şikayet Et
  hakketten. avrupa bunları nasıl kovdu diiimi yav. yav hele bi daha anlatında gülek... heleee şunların avropaya gidişine....
  Cevapla
 • MURAT ÜNLÜ 5 yıl önce Şikayet Et
  %60 şart oldu. bu konuşmaları ve gezi parkı olaylarını gördükçe tutuşan chp ve eski elitleri daha iii görüyorum.%60 AKP için az bir hedef bir sonraki seçimde.chp zaten % 15 lere düştü mhp %20 lere yaklaştı.eriyen chp yi görmek kahir ekseriyete memnuniyet veriyor.işte karışıklıkların sebebi bu seçim var ve kazanma ihtimalleri yok.mümkün değil iktidar yüzü görünmediği gibi derin iktidar da gitti eskide sağ iktidarlar varken chp derin iktidarıyla yandaşların maddi menfaatlerini koruyordu.zengindi güçlüydü eğitimliydi efendiydi şimdi çirkefleştiler ben ce çağdaş ülkelere gitsinler ne uğraşacaklar bu mürteci milletle hem çağdaş çağdaş anlaşırlar dış dünya ile özellikle avrupa amerika eski kankaları nasıl olsa!!!!!
  Cevapla
 • hakan demir 5 yıl önce Şikayet Et
  yerin dibine batın ya. ağızlarından her çıkan kelime hazımsızlık, her çıkan kelime millete hakaret, hala milleti kandırdın diyor, şişenin dibini bulamazsınız da hazinenin dibini eminim 2 günde bulursunuz soyguncular, rabbim size bir daha fırsat vermeyecek inşallah.. tarih olup gideceksiniz,anap gibi, dyp gibi, diğerleri gibi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kameraları gören 'Fuat Avni' böyle kaçtı!
CHP'lilerden başörtülü kadına sözlü taciz!