Ne yapacağını şaşırdı! Erken seçim açıklaması

HDP tarafından Van'da başlatılan sözde 'Vicdan ve Adalet Nöbeti' Musa Anter Parkı'nda 6'ıncı gününde devam etti.

Ne yapacağını şaşırdı! Erken seçim açıklaması
Ne yapacağını şaşırdı! Erken seçim açıklaması
GİRİŞ 13.08.2017 16:56 GÜNCELLEME 13.08.2017 17:02

Musa Anter Barış Parkı'nda devam eden sözde 'Vicdan ve Adalet' nöbetinin 6'ıncı gününde HDP Van milletvekili Lezgin Botan tarafından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın gönderdiği mesaj okundu. 

Demirtaş'ın mesajında HDP'li vekillere gönderdiği talimat gözden kaçmadı. Etekleri tutuşan Demirtaş, HDP'li vekillere amacı göz boyamak olan 'halkla iç içe olun dertlerini dinleyin' mesajı gönderdi.

Demirtaş, mesajında, HDP Parti Meclisinin ve Merkez Yürütme Kurulunun olası bir erken seçim halinde dikkatle çalışması gerektiğini belirterek, şöyle dedi:

"AKP-MHP ittifakı erken seçim çalışmalarına başlamıştır. Beni ve arkadaşlarımı yasadışı bir şekilde içeride tutmalarının nedeni budur. Elbette bizler seçimden korkacak değiliz. Öncelikle bütün halkımızı yapılacak olan il ve ilçe kongrelerinde görev almaya ve coşkuyla katılmaya davet ediyorum. Kadın ve gençlik meclisimiz bütün mahallelere rağmen örgütlenmelerini tamamlamalıdır. Bir yandan haksızlığa karşı direnirken halkımızı olası seçime hazırlamalıyız. Hukuk dışı bir şekilde görevleri gasp edilmiş yerine AKP’nin kayyumları atanmış belediye eş başkanlarımız, meclis üyelerimize adeta görevlerinin başındaymışçasına halkla iç içe olmaya taziyelerde, hastaneler, düğünlerde yalnız bırakmamaya davet ediyorum. Bütün milletvekillerimiz zamanlarının tamamını halkın içinde geçirmeli, dertlerini, sorunlarını dinlemelidir. İmkânlar ölçüsünde çözüm üretmelidir. PM ve MYK’mız HDP’yi eksiksiz ve en güçlü şekilde bir olası seçime hazırlayacak çalışmaları büyük bir dikkat ile sürdürmelidir. Bizler içeride ve dışarıda da olsak partimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Bizler en geniş demokrasi ittifakını ilkelerimiz doğrultusunda gerçekleştirmeye açık olacağız. Bütün halkımız şundan emin olmalı tutuklu olsak bile HDP olarak siyasi tarihimizin güçlü ve en kararlı dönemini yaşıyoruz. Türkiye’nin geleceğini belirlemede kilit parti biziz. Bizimle uzlaşmadan ve anlaşmadan hiçbir siyasi hareket Türkiye’nin geleceğini kuramaz. HDP olarak bu gücümüzü Türkiye’nin demokratik geleceğinden yana kullanacağız."

YAZDIR
YORUMLAR 37
 • göktürk 10 ay önce Şikayet Et
  ne yaparsanız yapın yolun sonu selo merak etme arkadaşlarında yanına gelmeye beşler ah bir de idam gelse adalet yerini bulacak ama
  Cevapla
 • kazım 10 ay önce Şikayet Et
  içerden talimat veriyor, devlet var diye seviniyoruz, vayy halimize, tam komedi
  Cevapla
 • vatan sever 10 ay önce Şikayet Et
  adam ceza evinde değil sanki tatilde ceza evinden talimat veriyor bu nasıl ceza evi beş yıldızlı otel gibi
  Cevapla
 • Eyt mağduru 10 ay önce Şikayet Et
  Ne olacak bu ülkenin hali? Oy verilecek bir muhalefet partisi yok yandım.
  Cevapla
 • Dert ortağı. 10 ay önce Şikayet Et
  Önce eyt mağduu, şimdi muhalefet olamama mağduru .
  Cevapla
 • zat ı fani 10 ay önce Şikayet Et
  bir adam adına bukadarmı yakışmaz. beter ol selo.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sonuçlar açıklandı! İşte ünlü isimlerin ilk paylaşımları...
Erdoğan öyle bir tweet attı ki sosyal medya yıkıldı