4 kişiyi öldüren seri katil yakalandı

Gaziantep'te 3 kişinin öldürülmesinin ardından bir kişiyi daha öldürerek cebine öldüreceği şahısların isim listesini koyan seri katil, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ekiplerinin hassas çalışmaları sonucu yakalandı.

4 kişiyi öldüren seri katil yakalandı
4 kişiyi öldüren seri katil yakalandı
GİRİŞ 06.06.2012 15:41 GÜNCELLEME 06.06.2012 16:26

Edinilen bilgiye göre, 7 ay önce Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde 3 kişinin otomobilde silahla taranarak öldürülmesinin ardından 3 kişi gözaltına alınmış ancak 1 kişi firar etmişti. Bu olaydan 6 ay sonra aranan şüpheli şahıs Şahinbey ilçesinde E.T.'nin kafasına tek el ateş ederek öldürdü.

Öldürdüğü E.T.'nin cebine not bırakarak öldüreceği 5 kişinin ismini yazan şahıs tekrar kayıplara karıştı. Seri katili durdurmak için Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde harekete geçen Gaziantep Emniyet İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yeni cinayetlerin yaşanmaması için geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. İstihbarat ekiplerinin yaptığı uzun ve hassas çalışmanın ardından bu seri cinayetleri gerçekleştiren şahsın Ahmet U. olduğu tespit edildi.

Ahmet U.'yu adım adım takip eden istihbarat ekipleri şüpheli şahsın yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile irtibata geçerek yer gösterdi. Bunun üzerine harekete geçen asayiş ekipleri şüpheli Ahmet U.'yu havaalanı yolu üzerinde kıs kıvrak yakalandı. Şahsın üzerinde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca 2 şarjör 30 mermi ele geçirildi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan şahıs daha sonra adli makamlara sevk edildi. Adliyeye götürüldüğü sırada soğuk kanlı olduğu gözlenen Ahmet U. basın mensuplarını yanıtsız bıraktı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başbakan Binali Yıldırım'dan dolar açıklaması
Kılıçdaroğlu'nun uykuları kaçtı! İhraç gündemde